Büyük Mersin

Skala mağdurları adalet bekliyor!

Skala mağdurları adalet bekliyor!
1.040 views
04 Aralık 2020 - 20:12

Karayolları Skala Mağdurları Platformu, ücret farklarının her dönemde artarak, devam ettiğini belirterek, sorunların çözümü için adalet beklediklerini açıkladı.

Karayolları Skala Mağdurları Platformu, ücret adaletsizliğinin giderilmesini istediklerini söyledi. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Karayolları Genel Müdürlüğü’ne Bağlı Bölge Müdürlüğü ve Şube Şefliklerin’de çalişan biz skala mağdurlari olarak adalet istiyoruz. Çalıştığımız işyerlerimizde 2005 sonrasında işe başlayan arkadaşlar 2.skala Mağduru olarak 2.sinif insan muamelesi görüyor. Biz 2015 ve sonrası mahkeme kararı ile işe başlayan 3.skala mağdurları 3.sınıf insan muamelesi görüyoruz. buda iş barışını bozuyor, kaldı ki biz 3.sinif insan muamelesi görenler geçmişimizi feda etmemize rağmen bu zulümle yaklaşık 5 yıldır karşı karşıyayız.
Toplu İş Sözleşmesinde 1. 2. ve 3. ücret skalası olarak üç ayrı şekilde uygulanan ücret farkları her dönemde artarak devam etmektedir.

HASSASİYETLERİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR

Karayolları çalışanları olarak 2021 yılı mart ayında yapılacak olan yeni toplu İş sözleşmesinde bu adaletsizliğin ortadan kaldırılıp yerine adaletli ücret dağılımının yapılmasını Karayolları Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Aile ve Çalışma Bakanlığıve özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan talep ediyoruz. Hem Yol-İş sendikası hem de Türk iş konfederasyonu’nun bu “Adaletsizliğe” dur demesinin zamanı geldi ve geçiyor. Vicdanı yaralayan, iş yerlerindeki huzurumuzu ve iş barışını bozan bu 3 farklı ücret uygulamalarına son vermek için herkesin üstüne düşen görevi yerine getirmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizler ülkesini seven, her türlü fedakarlığı göze alabilen, işçileri ve ailelerinin hassasiyetlerini görmezden gelinmesini istemiyoruz. Sorunlarımızın çözümü için adaletli olmanızı bekliyoruz

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.