Büyük Mersin

Mersin Kisecik Kanyonu

Mersin Kisecik Kanyonu
194 views
13 Eylül 2020 - 17:23

Doğu Akdeniz’in en önemli turizm kentlerinden Çamlıyayla’da yer alan ve yöre halkı tarafından saklı cennet olarak anılan Kisecik Kanyonu, iki dağ arasında sallarla yapılan yolculuk, dik yamaçlar arasındaki zorlu parkur ve yeşil doğasıyla her geçen gün ziyaretçi sayısını artırıyor.

ZİYARETÇİLER SERİNLEME ŞANSI BULUYOR

Toros Dağlarının eteklerinde Çamlıyayla’ya bağlı Kisecik Mahallesi’ndeki kanyon, doğal güzelliği ve serin havasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Dağın eteklerinden doğan soğuk suya girerek serinleme şansı bulan ziyaretçiler, iki dağın birleştirdiği kanyon arasında sallarla da keyifli bir yolculuğa çıkıyor. Dik yamaçlar arasındaki zorlu parkuru ve yeşil doğasıyla bölge, doğa sporları ve fotoğraf meraklılarının da ilgisini çekiyor.

KİSECİK KANYONU’NA NASIL GİDİLİR?

Kisecik Kanyou’na araçla gidiliyor. Kanyona gidilen yol kanyona yaklaşırken stabilze oluyor. Kanyonla Mersin arasındaki uzaklık 58 kilometre kadardır. Kanyona yaklaşık 1 saat 30 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Sarıkavak köyünden ve Gözne – Ayvagediği tarafından Kisecik köyünden kanyona gidebilirsiniz.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.