Büyük Mersin

Okula gelemeyen veliler için online toplantı!

Okula gelemeyen veliler için online toplantı!
251 views
01 Ekim 2019 - 15:36

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ve ‘Sizler gelemiyorsanız biz geliriz’ sloganıyla yapılan toplantıdan veliler de memnun kaldı.

Sadık Eliyeşil Ortaokulu’nda ‘Sizler gelemiyorsanız biz geliriz’ sloganıyla 6. sınıf öğrencilerinin velilerine yönelik ‘Online’ veli toplantısı yapıldı. Veliler bulundukları yerlerden cep telefonlarıyla toplantıya katılarak öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin verdiği bilgileri dinledi. 20 veliyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Okul Müdürü Ahmet Karagöz, velilerin öğrencilerin başarısındaki rolünü anlatarak “Biz öğretmen, okul idaresi ve siz velilerimizle el ele vererek çocuklarımızı geleceğe hazırlamak istiyoruz” dedi.

Okul aile birliği başkanı Levent Özsu yaptığı açıklamada “Türkiye de bir ilk olan online veli toplantımızda amacımız velilerimizin eğitimin içinde olmalarını sağlamak, veli toplantılarına katılamayan velilerimizi bu şekilde toplantılarımıza dahil etmektir. İlk kez gerçekleştirdiğimiz online toplantımızı diğer sınıfların da uygulamasını sağlayarak yaygınlaştırmaktır” dedi.

Veliler ise bilgi edinmek istedikleri şeyleri sorarak evlerinden katıldıkları toplantı için öğretmenlere teşekkür etti.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.