Büyük Mersin

Berberlerde korona yoğunluğu

Berberlerde korona yoğunluğu
992 views
22 Mart 2020 - 19:36

İçişleri Bakanlığı’nın geçici süreyle berber ve kuaför dükkanlarının kapatılacağını açıklamasının ardından vatandaşlar, berber ve kuaför dükkanlarına akın etti. Berberler, kararın açıklamasının ardından ciddi bir yoğunluk yaşadı

Korona virüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tedbirler almaya devam ediyor. Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi. Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri 21 Mart Cumartesi 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durduruldu. Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

BERBERLERDE KUYRUK OLUŞTU

İçişleri Bakanlığının korona virüs tedbirleri kapsamında berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin saat 18.00 itibarıyla geçici olarak durdurulacağı yönündeki genelgesinin açıklanmasının ardından Mersin’de kuaför dükkanlarında yoğunluk yaşandı. Geçici olarak faaliyetleri durduran berber dükkanlarına akın eden vatandaşlar kuyruk oluşturdu. Mersin’de 20 yılı aşkın berberlik yapan İmaj Erkek Kuaför Sahibi Ali Haydar Tahiroğlu, İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasının ardından ciddi yoğunluk yaşadıklarını belirtti. Bayram öncesinde bile böyle yoğunluğun olmadığını belirten Haydar Tahiroğlu, “Korona kapsamında bizler önlemimizi alıyorduk. Ama bu virüs çok çabuk bulaşıyor. Ne kadar önlem alırsak alalım. Sağlığımız her şeyden önemli. Saat 18’e kadar vaktimiz var. Telefonla arayıp randevu istiyorlar. Lakin randevu sıramızda doldu. Yetiştirebildiğimiz kadar müşterilerimizi tıraş yapacağız. Ondan sonra dükkanımızı kapatarak gelecek yeni kararı bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.