Büyük Mersin

İpkıran AŞ, 2020’ye hazırlanıyor!

İpkıran AŞ, 2020’ye hazırlanıyor!
381 views
19 Kasım 2019 - 9:12

1969 yılında kurulan ve ticari hayatına başlayan İpkıran A.Ş bugün Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteriyor. Bünyesinde bulundurduğu akaryakıt sektöründe ve dahil olduğu projeler ve ortaklıklarıyla Türkiye’nin önde gelen şirket toplulukları arasında yerini alan İpkıran A.Ş günden güne başarı grafiğini artırarak ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaya devam ediyor. Mersin Sevdalısı İş Adamı İpkıran A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm İpkıran başarı hikayesini ve gelecek hedeflerini Buyukmersin.com’a anlattı.

Kendini tanıtarak sözlere başlayan İpkıran A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm İpkıran, “Ben 01.05.1973 Mersin doğumluyum. İlk, orta ve lise yıllarımı Mersin’de, üniversiteyi Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesinde okudum. Üniversiteden, Uluslararası İlişkiler bölümünden 1997 yılında mezun oldum. Üniversiteden mezun olduğum yıl, kardeşim İbrahim İpkıran ile şirketimizi yönetmeye başladık ve hala beraber yönetmekteyiz” dedi.

“KALİTE ÜZERİNE VİZYONUMUZU İNŞA EDİYORUZ”

İpkıran A.Ş.’nin vizyonu hakkında bilgiler veren başarılı iş adamı, “Biz şirketimizin vizyonunu belirlerken sadece başarı ve para üzerine değil de kalite üzerine inşa etmeye çalışmaktayız. Bizim hayata bakış açımız, öncelikli olarak her ne iş yapıyor isek yapalım, onun en kaliteli olanını yapmak gereğine olan inancımız tamdır. Bir yerde okumuştum; her kim, ne iş yapıyor ise yapsın, işinin Picasso su olsun. Evet Picasso resmin dehasıdır, doğru, ancak sizde işinizi kaliteli yaparak işinizin Picasso’su olabilirsiniz. Bundan sonra zaman ve şartlar bize her ne işi sunar ise sunsun, biz kaliteden ödün vermeden yaşayacak ve işimizi bu hedef doğrultusunda yönetmeye devam edeceğiz. Umarım yolunuz bir gün BP İpkıran A.Ş. ye düşer, kaliteden ödün vermediğimizi görür ve bana hak verirsiniz. Bir kusur veya eksiğimiz olur ise de bizi eleştirerek bize katkıda bulunabilirsiniz” sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN DİNAMİKLERİ ÇALIŞMAYA BAŞLADI”

“2018’in devamı olan 2019 yılı malum tüm Türkiye ticaret dünyası için zor bir yıl oldu” diyen İpkıran, “Piyasalar güven ve istikrar ikilemi arasında sıkışıp kalmışken biz biraz korkak bir ticari politika olan izle ver gör durumunu seçtik. Bundan da şikayetçi değiliz. Ancak şu sıralar Türkiye dinamikleri çalışmaya başlamış görünüyor. Bizde 2020 Ocak, Şubat ayında çok ciddi bir yatırım ile ülke ekonomimize katkı sağlamaya çalışacağız. Şimdiden öncelikle Mersinimize, daha sonra da ülkemize hayırlı olsun” şeklinde görüşlerini belirtti.

“VAHAP BEYE SAHİP ÇIKALIM”

Mersin sevdalısı olarak Mersin ile ilgili görüşlerini de açıklayan Müslüm İpkıran, önceki beş yılda Mersin’in onarılamayacak maddi hasarlarla yönetildiğini söyledi. İpkıran, “Herkesin bildiği üzere, son derece güzel olan şehrimiz bundan önceki beş yılda onarılmayacak maddi hasarlarla yönetildi ve büyük bir borç yapısıyla yeni yönetime devredildi. Allah Vahap Bey’in ve ekibinin yardımcısı olsun. İnanıyorum ki Vahap Bey ticari ve hayat tecrübesiyle bu zorlukları aşacaktır. Bu zorlukları aşarken biz iş insanlarının Vahap Bey’e destek olup şehrin geleceğine sahip çıkmamız gerektiğine inanmaktayım. Üzülerek görmekteyim ki, şehrin dinamik noktalarında 20 yıldan beri aynı insanlar koltuk işgal etmekte ya da bundan önceki başkanların etrafını saran insanlar şimdi de Vahap Bey’in etrafını sarmakta olup, şehrin yarınına ambargo koymaktadır. Önerim şudur ki; koltukta oturmaktan yorulan abilerimizin biraz geriye çekilip şehrin geleceği için yenilikçi ve genç beyinlere alan açmaları, şehre nefes aldıracaktır. Ben sizin aracılığınız ile buradan tüm Mersin İş Dünyasına siyasi, sosyal yaşamın ve STK başkanlarının tamamına, bir an önce bir araya gelerek şehrimin geleceği için ‘bende varım’ diyerek şehrin sorunlarını canı gönülden sahiplenmeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Buyukmersin.com ÖZEL

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.