Büyük Mersin

Türkiye’de bir ilke imza attılar

Türkiye’de bir ilke imza attılar
320 views
09 Eylül 2020 - 16:04

STYX Yazılım Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ ile Yıldırım Yapı Sanayi İnşaat Petrol Gıda Ticaret AŞ’nin, Atılım Üniversitesi iş birliğiyle kurduğu LEAP Teknoloji Geliştirme Merkezine “TEKMER” adını kullanma hakkının tanınmasına ilişkin sözleşme, KOSGEB’de düzenlenen törenle imzalandı. İmzalar, Uzkurt ile şirketlerin yönetim kurulu başkanları Zafer Yıldırım ve Ali Yücelen tarafından atıldı. Atılan imza ile Türkiye’de ilk özel ağırlıklı TEKMER kuruldu


ALİ YÜCELEN TEKMER’İN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ


İmza töreninde konuşan Ali Yücelen, özel sektör şirketlerinin TEKMER kurmasının önemine dikkati çekerek, bu merkezle Ankara’da Anadolu’dan gelen girişimcileri yatırımcılarla buluşturma imkanlarının olacağını belirtti. Atılım Üniversitesinin de yenilikçi fikirleri olanları yatırımcılarla buluşturmak adına büyük bir girişime vesile olduğunu açıklayan Yücelen, şöyle konuştu: “ “Üretimde ve Türkiye ekonomisinde katma değerin tabana yayılması ve gelir dağılımındaki eşitliğin sağlanması adına KOBİ’ler bizim için vazgeçilmez. Bu anlamda yeni oluşan KOBİ’lerin yenilikçi teknolojilerden olması adına da bu adımın ülkemizde diğer iş insanlarını teşvik edeceğini değerlendiriyorum.”

ZAFER YILDIRIM’IN İNANCI TAM


Zafer Yıldırım da girişimciliğin önünü açmak ve yeni fikirlere değer vermek adına kurulan TEKMER’den duyduğu memnuniyeti dile getirerek, girişimcilerin kendileriyle iç içe nice başarılara imza atacağına inancının tam olduğunu söyledi.

İmza töreninde konuşan KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt ise, KOSGEB olarak özellikle teknoloji tabanlı iş birliklerinin kıymetli start-up’lara dönüşmesi ve kısa sürede TEKMER’lerden değeri yüksek şirketlerin yetişmesi için önemli bir program başlattıklarını ifade ederek, programı yeni bir modelle teknoloji merkezi kurmak isteyen üniversite ve özel şirketlerin hizmetine sunduklarını söyledi.

“ÖZEL SEKTÖR AĞIRLIKLI İLK TEKMER”

TEKMER’lere sadece üniversitelerin değil, üniversite iş birliğiyle sektöründe öncü firmaların ilgi göstermesinin önemli olduğunu vurgulayan Uzkurt, şu değerlendirmede bulundu: “Bugün özel sektör ağırlıklı olan ilk TEKMER’i kurduk. Şu an KOSGEB’in gündeminde değerlendirme süreci bitmek üzere olan yaklaşık 30 başvuru daha var. Bundan sonra da özellikle kendi start-up girişimcilik ekosistemini kurmak ve geliştirmek isteyen özel sektör firmalarımızın KOSGEB’in TEKMER yapısını incelemelerini ve bunlara müracaatta bulunmalarını arzu ediyoruz.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    © Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.