Büyük Mersin

Arbel Grup

Arbel Grup
984 views Okundu
05 Temmuz 2019 - 16:51
Firma Yetkilisi
Yetkili Telefon
Telefon+90-324-241-1111
Faks
Web Sitesihttp://www.arbel.com.tr
E-Postaarbel@arbel.com.tr
Firma Adresieni Mahalle, Cumhuriyet Bulvarı No: 73/4, 33281 Kazanlı/MERSİN
İl / İlçeMersin
SektörlerGıda

‘’Üreticiden Dünya Piyasasına’’ prensibini kendisine düstur edinmiş ve 2007 yılında kurulmuş, Kanada’da Toronto Menkul Kıymetler Borsası’na kayıtlı, AGT Food and Ingredients Inc. (TSX:AGT) şirketi, Kanada’da, Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’de ve Avustralya’da tesislerinin bulunduğu bölgelerdeki üreticilerden satın aldığı bakliyat ve özellikli diğer ürünleri işleyerek Dünyanın her yanına dağılmış 85 ülkeye ihraç etmektedir. Toplam olarak, AGT Food and Ingredients Inc. 20 işleme tesisine ve yıllık 1.5 milyon ton işleme kapasitesine sahip bulunmaktadır. AGT Food and Ingredients Inc. tesislerinde , kırılmış kırmızı mercimek ,futbol tipi tümtane kırmızı mercimek, yeşil mercimek, nohut, bezelye, fasulye ve kuş yemi gibi özel nitelikli ürünler işlenerek tüketime hazırlanmaktadır. AGT Food and Ingredients Inc. işletmeleri Kanada’da ana marka Saskcan Pulse Trading’de dahil olmak üzere Batı Kanada Bölgesinde yer almaktadır.

Uluslar -arası diğer işletmelerinden United Pulse Trading, Amerika Birleşik Devletlerinde ve Australia Milling Group Avustralya’da yer almaktadır. 2009 yılında, bakliyat ve hububat ürünlerinin gıda sektöründe katma değerini arttırmak ve global lider olma amacı ile Arbel Bakliyat Hububat Sanayi ve Ticaret A.Ş. faaliyet ve çalışmasını AGT Food and Ingredients Inc. ,ile birleştirmiştir.

Arbel Grup ,Mersin’de kurulu, günlük 4.000 MT işleme kapasitesine sahip tesisleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bakliyat ihracat firmalarından birisidir. Mersin’de 100 dönüm arazi üzerine kurulu tesislerde 50.000 MT çelik tahıl depolama siloları ve 70.000 MT yatay depolama olanakları mevcuttur. Bu tesislerde kırmızı, yeşil mercimek, nohut, fasulye,bulgur üretimi ile bakliyat temizleme, kabuktan ayırma, eleme, kırma, elektronik renk ayırımı ve boylama işlemleri yapılmaktadır.

25 yılı aşkın süredir Arbel Grup, Uluslar arası Yardım Kuruluşları, Kızıl Haç, Birleşmiş Milletler Yardım Kuruluşları’nın gıda ve acil yardım malzemeleri tedarikcisi olarak faaliyet göstermektedir. Genel diğer faaliyetleri alanına ise, bitkisel yağlar, kristal şeker, iyotlu sofralık tuz, vitamin katkılı bisküviler, pp çuval, jüt çuval, yaş meyve ve sebze, patates, plastik örtüler, tekstil, battaniye, inşaat malzemeleri, kereste, demir, çimento, ticareti girmektedir.

Arbel Grup, ticaret ağını genişletme ve pazarlama faaliyetlerine yardımcı olması amacı ile, IFTA 9001:2008:22000 , HACCP, BRC ve IFS Kalite Kontrol Sistemi Belgelerini edinmiştir. Arbel Grup, üretimdeki liderliğini süregelen araştırma ve geliştirme programları ile desteklemektedir.

Arbel Grup tesisleri Mersin Limanına 8 Km. mesafede bulunmaktadır. Mersin limanı’nın ve Mersin Serbest Bölgesi’nin tüm olanaklarından yararlanabilme imkanı büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mersin’in sahip olduğu kara ve deniz ulaşım olanakları Anadolu ürününün dünya pazarlarına kolayca ulaşmasına olanak tanımaktadır.

Arbel Grup, elli yılı aşkın bir süredir,iç piyasada ve dünya piyasasında bakliyat hububat ve diğer gıda ürünlerinin başta gelen üreticisi ve ihracatçısı olagelmiştir. AGT Food and Ingredients Inc. ile Arbel Grup , yüksek kaliteli Türk menşeli ürünlerin dünya piyasasına ulaşmasında aracı rolünü oynamaya devam edecektir. Arbel Grup ve AGT Food and Ingredients Inc. birlikte hissedarlarına karlı bir yatırım, üreticilerin ürünlerine değer katan ve müşterilerine kaliteli ürün sağlayan kurum olmaya devam edecektir

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.