Büyük Mersin

Adana-Mersin tren seferleri durduruldu

Adana-Mersin tren seferleri durduruldu
108 views
29 Nisan 2021 - 9:17

Her gün binlerce insanın kullandığı bölgesel tren seferleri için de tam kapanma kararı alındı, konuyla alakalı resmi açıklama da geldi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 1 yıl boyunca yapılmayan Adana-Mersin bölgesel tren seferleri geçtiğimiz Mart ayında yeniden başlatılmıştı. Tam kapanma açıklaması sonrası seferlerin tekrar durdurulduğu duyuruldu.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; ‘’İçişleri Bakanlığı’nın 26.4.2021 tarihli genelgesinde belirtildiği üzere Covid-19 virüsünün artan bulaşıcılığı ile birlikte salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla hali hazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçilecektir. Bu kapsamda işletmekte olduğumuz Adana-Mersin-AdanaMersin-İslahiye-Mersin ve Mersin-İskenderun-Mersin bölgesel trenlerimiz 30.04.2021 (dahil)16.05.2021 tarihi (dahil) arası çalıştırılmayacaktır. 17.05.2021 (dahil) tarihinden itibaren ise İçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma süresinin uzatılmaması halinde 30.04.2021 tarihi öncesi seferlere dönülecek olup tren saatleri tablosu paylaşılacaktır’’ denildi.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.