Reklam Verin

Büyük Mersin

Akdeniz Belediyesi’nde virüs paniği!

Akdeniz Belediyesi’nde virüs paniği!
2.476 views
12 Haziran 2020 - 13:45

Akdeniz Belediyesi’nde Bilgi İşlem Bölümü’nde çalışan bir personelde koronavirüs vakasının çıktığı öğrenildi. Belediyeden gelen vaka haberi Akdeniz Belediyesi personelleri olmak üzere Akdenizli vatandaşlarda endişe yarattı. Belediyeden gelen bilgilere Bilgi İşlem’de çalışan bir personelin koronavirüs testini pozitif çıktığı öğrenildi. 7 kişiye test yapıldığı öğrenilirken Bilgi İşlem ise karantinaya alındığı kaydedildi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, yazılı bir açıklama yaparak, korona virüs şüphesiyle hastaneye giden merkez binada görevli bir belediye personelinin yapılan ilk testinin pozitif çıktığını belirtti. Gültak, personelin hemen Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini ve tedavisine başlandığını kaydetti.

“Temas ettiği 7 personel de kontrol amaçlı evde karantinaya alındı”


Söz konusu personelle temas eden 7 personelin de Mersin İl Sağlık Müdürlüğünden gelen görevliler tarafından kontrol amaçlı hastaneye götürülerek korona virüs taramalarının yapıldığını kaydeden Gültak, bu çalışanların evlerinde 14 günlük karantina sürecine alındıklarını ifade etti.
Panik yapılacak bir durum olmadığının altını çizen Gültak, salgına karşı belediye merkez binasında tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı. Gültak, iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar için de gerekli önlemlerin alındığını, belediyeye maskesiz girişin yasaklandığını ve gelen kişilerin ateşinin ölçülmeye devam edildiğini belirtti.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.