Büyük Mersin

Büyükşehir Belediyesi’nden yardım eli

Büyükşehir Belediyesi’nden yardım eli
95 views
17 Şubat 2020 - 12:48

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü Ali Boltaç, Tarsus merkez Kavaklı Mahallesi’nde yaşayan 3 çocuk babası Karataylı’yı ziyaret ederek, tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

“Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çaba sarf ediyoruz”


Ziyarette, Karataylı’ya geçmiş olsun dileklerini ileten Boltaç, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engelli bireylerin yanlarında olduklarını söyledi. Boltaç, “Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde toplumun tüm kesimlerine olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarını karşılamaya çaba sarf ediyoruz. Tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duymadan hayatınızı devam ettirmeniz en büyük arzumuz. Her şeye rağmen bu tekerlekli sandalyenin ihtiyacınızı karşılamasını umut ediyoruz. Büyükşehir olarak engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için evde bakım hizmetlerimiz de mevcut. İsterseniz bundan da faydalanabilirsiniz. Tekrar geçmiş olsun” diye konuştu.
Esat Karataylı ise duyarlılıklarından dolayı Başkan Seçer’e, Boltaç’a ve belediye personeline teşekkür etti.

Vatandaşların tekerlekli sandalye ve yürüteç ihtiyacı karşılanıyor

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde de Tarsus’a bağlı Tepeçaylak Mahallesi’nde yaşayan, geçirdiği kaza neticesinde kolunda kırık olan ve yürümekte zorlanan 70 yaşındaki Nihal Yahya’ya ihtiyacı olan tekerlekli sandalye verildi.
Ayrıca Yenice’de yaşayan ve yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle yürümekte ve ihtiyaçlarını tek başına karşılamakta zorlanan 65 yaşındaki Fatma Alıcı’ya da Büyükşehir ekipleri tarafından yürüteç verildi.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.