Büyük Mersin

Einstein’in saati Mersin’de!

Einstein’in saati Mersin’de!
303 views
17 Mayıs 2019 - 7:50

Mersin’den dünyaya açılan marka olan Görkem Antika, koleksiyonda barındırdığı nadide eserlerle geçmişe ışık tutuyor. Dünyanın en önemli bilim insanları arasında gösterilen Albert Einstein’in saatinin ikizini koleksiyonunda bulunduran Görkem Antika Sahibi Görkem Aşk, saati satmayı düşünmediğini ancak kendisi gibi bu saate sahip çıkacak iyi bir koleksiyoner alıcı çıktığı takdirde satabileceğini söyledi.

“DÜNYAYA AÇILDIK”

Görkem Antika Sahibi Görkem Aşk, “İyi bir koleksiyonerim. Babam sayesinde böyle bir tutkum gelişti. Şu anda antikacılık yapan Mersin’de 5-6 dükkandan bir tanesiyiz. E-ticaret sitemiz var. Bu sitemiz ile dünyaya açıldık. Artık ürünlerimizi yurtiçi ve yurtdışındaki koleksiyonerlere zaman ve mekan farketmeksizin satabiliyoruz” dedi.

“EİNSTEİN’İN SAATİNİN İKİZİ”

Koleksiyonunda çok nadide eserler olduğunu açıklayan Görkem Aşk, Albert Einstein’in kullandığı saatin ikizinin kendisinde olduğunu belirtti. Aşk, “1931 yılı üretilen, 14 ayart altında ve ünlü fizikçi Albert Einstein’in kullandığı saatin ikizi şu anda koleksiyonumda. Einstein’in kullandığı saatin aynısı ve aynı üretim. Longines firması bir müzayede 596 bin dolara satın alarak müzesine koydu. Şu anda çalışır durumda olan saati eğer benim gibi iyi bir koleksiyoner alıcı çıkması durumunda satabilirim” sözlerini kullandı.

Buyukmersin.com  ÖZEL – Ahmet Sütcü

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.