Büyük Mersin

Komşuda bayram namazı kılınacak!

Komşuda bayram namazı kılınacak!
239 views
20 Mayıs 2020 - 20:41

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bulgaristan’da alınan önlemlerle açık havada bayram namazı kılınacak. Türkiye’ye 90 km uzaklıktaki Haskovo’da müftülük vatandaşları seccadeleri ile namaza çağırdı.

Koronavirüs salgını tüm dünyayayı tehdit ediyor. Salgın nedeniyle birçok ülkede alınan önlemler üst düzeyde tutuluyor. İslam dünyası da yavaş yavaş normale dönüyor. İlk olarak Pakistan’da cuma namazlarının kılınması ile başlayan normalleşme Kapıkule Sınır Kapısı’na 90 km uzaklıktaki Bulgaristan’ın Haskovo ilinde bayram namazı eda edilecek.

Haskovo ilinin merkezinde Müslüman nüfusü 70 bin kişiyi bulurken koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı için bayram namazı alınan tedbirlerle açık havada kılınacak. Edirne ilimize 90 km uzaklıktaki Haskovo’da müftülüğün bayram namazı için sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Ülkemizde yaşanan COVİD 19 salgınından ve Yüksek İslam Şurası kararından dolayı Ramazan bayramı Haskovo Stadyumun’da kılınacaktır. Gerekli bütün önlemler ve tedbirler alınmıştır.
Bütün halkımızı bekliyoruz.

(Seccade ile gelmeniz rica olunur.)

Tarih: 24 Mayıs 2020
Sabah namazı: saat 05:00
Bayram namazı: saat 06:30″

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.