Büyük Mersin

Mersin’de evsizler yardım bekliyor!

Mersin’de evsizler yardım bekliyor!
263 views
01 Aralık 2019 - 8:28

Mersin sokaklarında, parklarda, banklarda uyumak zorunda kalan yurttaşlar için zorlu bir dönem başladı. Vatandaşlar sokaklarda yatan insanlar için öncelikle belediyelere seslenerek, bir ev talebinde bulundu. Vatandaşlar, “Onlar için barınabilecekleri sıcak bir ev yapmak gerekiyor. Bu görev kime düşer bilmiyorum. Ama dışarıda kışın uyumak zorunda kalacak insanlar var biliyorum” dedi.

Mersinliyim Mersin’e Sahip Çıkacağım Diyenler Topluluğundan alınmıştır

“DAYANIŞMA ELİMİZİ UZATMAMIZ LAZIM”

Kentin en kalabalık ortamlarında dahi, kaldırımlarda veya banklarda yatan insanları görmenin mümkün olduğunu söyleyen Ogün Şahin, “Bu insanlar evsiz ve sabaha dek o kaldırımlarda yatıyor. Sosyal belediyecilik idealini taşıyorsak eğer, belediyelerimizin bu olaya bir el atması lazım. Kış kapıda. Dışarıda yatan onca evsiz var. Dayanışma elimizi uzatmamız lazım” dedi.

“KENTTE DIŞARIDA YATAN ONLARCA İNSAN VAR”

“Birçok lokantanın önünde uzanmış insanlar oluyor” diyen Ferhat Barut ise, “Tamam, onlar dilenci diyebilirsiniz. Ola da bilirler. Ama vicdanımızı hitap eden bir ses var. Gerçekten bu kentte dışarıda yatan onca insan var. Onlar için barınabilecekleri sıcak bir ev yapmak gerekiyor. Bu görev kime düşer bilmiyorum. Ama dışarıda kışın uyumak zorunda kalacak insanlar var biliyorum. Belediyeler, kentin bedenini değiştirmek için çabalayabilirler. Çabalasınlar, halka hizmet etmek elbet görevleri. Bu kentin ruhuna da dokunmak lazım! Yoksullukla da mücadele etmek lazım! Dışarıda yatan insanları görüyoruz. Görmüyoruz demek mümkün değil. Bu insanlara kalacak bir yer gerekiyor. Lütfen yetkililer böyle bir çalışmanın içerisine girsin ” diye konuştu.

Buyukmersin.com ÖZEL – Ahmet Sütcü

Mersinliyim Mersin’e Sahip Çıkacağım Diyenler Topluluğundan alınmıştır

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.