Büyük Mersin

Mersin’de sokağa çıkma yasağı var mı?

Mersin’de sokağa çıkma yasağı var mı?
555 views
05 Mart 2021 - 20:27

Kontrollü normalleşmeyle birlikte hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında değişikliğe gidildi. Yasak, düşük ve orta riskli illerde kalktı, yüksek ve çok yüksek illerde pazar günü devam edecek. (Cumartesi pazar sokağa çıkma yasağı var mı?)

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKIYOR?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı, kontrollü normalleşme dönemiyle birlikte yeniden düzenlendi. Pazartesi günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından iller risk grubuna göre kategorilendirildi.

HANGİ İLLERDE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR?

Buna göre, 5 Mart Cuma akşamı, yani bugün, tüm illerde sokağa çıkma yasağı 21.00’de başlayacak ve sabah 5’e kadar devam edecek. Cumartesi günü gündüz sokak kısıtlaması hiçbir ilde yok. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise sokağa çıkma yasağı Cumartesi günü (6 Mart 2021) akşam 21.00’de başlayıp, Pazar gününün tamamını kapsayarak Pazartesi günü sabah 5’te sona erecek.

MERSİN’DE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Turuncu, yani yüksek riskli iller arasında yer alan Mersin’de bu akşam (5 Mart) sokağa çıkma yasağı saat 21.00’de başlayacak ve sabah 5’e kadar devam edecek. Cumartesi günü gündüz Mersin’de sokak kısıtlaması yok. Cumartesi (6 Mart 2021) akşamı saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma yasağı, Pazar günü gün boyu devam edecek ve Pazartesi günü sabah 5’te bitecek.

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI?

İllerde belirlenen risk gruplarına göre düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde Pazar günü için sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

15 günde bir güncellenecek olan risk grupları şöyle:

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER:

Konya, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. (17 şehir)

YÜKSEK RİSKLİ İLLER:

İstanbul, İzmir, Antalya, Ardahan, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Bilecik, Bolu, Düzce, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Niğde, Yalova, Zonguldak. (22 şehir)

ORTA RİSKLİ İLLER:

Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Aydın, Bayburt, Bartın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars. (28 şehir)

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.