Büyük Mersin

Prezervatif dağıtımına tepki!

Prezervatif dağıtımına tepki!
4.814 views
06 Aralık 2019 - 12:05

1 Aralık Dünya AIDS Günü münasebetiyle Mersin Büyükşehir Belediyesi; Mersin Üniversitesi, Dünya Nüfus Fonu, Türkiye Aile Planlaması Vakfı, Sağlık Bakanlığı ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte HİV/AİDS’te Tanı ve Doğru Bilgilendirme Çalıştayı düzenledi. 1 Aralık’ın Pazar gününe denk gelmesi sebebiyle  2-3 Aralık tarihlerinde Mersin Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın stant açarak bireyleri bilgilendirdi. Stantta; rozet, kitapçık ve kondom yer aldı. Öğrencilere 8 sayfalık kitapçıkla beraber kondomun dağıtıldığı öğrenildi.

İLK KEZ DAĞITILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden aldığımız bilgilere göre; Kondom ve bilgilendirme kitapçığının 20 aydır Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen bir protokol ile yapıldığı kaydedilirken bu yıl ilk kez Mersin Üniversitesi’nde stant kurarak kondomun dağıtıldığı ifade edildi.

ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ

Öte yandan dağıtımın yapıldığı esnada Mersin Üniversitesi Ülkü Ocakları Teşkilatı’ndan olduğu iddia edilen grubun duruma tepki gösterdiği kaydedildi. Olayın büyümemesi için üniversite güvenlik görevlilerin grubu uzaklaştırdığı ifade edildi.

“BU GÖRÜNTÜ MERSİNİMİZ’E YAKIŞMIYOR”

Kondomun dağıtıldığını öğrenen Mersinli vatandaşlar olaya tepki gösterdi. Sosyal medyada Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteren vatandaşlar, “Mersin Üniversitesi içinde Cumhuriyet Meydanı’nda prezervatif dağıtımından görüntüler Mersinimiz’e yakışmıyor. Üniversitenin ilim irfan yuvası olması gerekirken kampüslerde böylesi görüntüleri görünce insan üzülüyor. Vay ki ne vay. Yazık.” dedi.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.