Büyük Mersin

Vahap Seçer’den su açıklaması!

Vahap Seçer’den su açıklaması!
336 views
29 Kasım 2019 - 6:47

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı  Vahap Seçer, katıldığı bir televizyon programında hayata geçirdikleri ve geçirmeyi planladıkları hizmetleri anlattı.

1 Haziran’da su tarifesinde yüzde 10 indirim yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, aradan geçen 6 ayın sonunda yeniden zam kararı aldı. Seçer, katıldığı televizyon programında su ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ankara ve İstanbul gibi illerde yaşanan su polemiği üzerine konuşan Seçer, Mersin’de var olan durumu anlattı. Enflasyon çerçevesinde 2020’den geçerli olmak üzere su fiyatlarında düzenlemeye gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren Seçer, Mersin’de yüzde 61’lik büyük bir abone kitlesini oluşturan ve 0-10 metreküp su tüketen kesime yüzde 10 gibi yeni bir uygulama yapacaklarını söyledi. Halk Kart kullananlara suyu yarı fiyatına vereceklerini kaydeden Seçer, “Türkiye su zengini bir ülke değil. Dolayısıyla yeni tarifemiz bu şekilde olacak. Ama her şeye rağmen Türkiye’nin en ucuz suyu Mersin’de. Bunun da bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.