Büyük Mersin

Başkan Gültak müjdeyi verdi!

Başkan Gültak müjdeyi verdi!
312 views
16 Ocak 2020 - 20:26

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak, akşam saatlerinde Mersinliler’e müjdeyi verdi. Başkan Gültak, 1/5000’lik imar planının Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum  tarafından onaylandığını açıklarken önümüzdeki günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayına sunulacağını söyledi. Başkan Gültak açıklamasında desteklerinden ötürü; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a,TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’a ve milletvekillerine teşekkür etti.

Sosyal medya hesabından müjdeyi paylaşan Başkan Gültak, şu ifadeleri kullandı:

MERSİN’E MÜJDE.!

✅ Mersin’in 1/5000 ‘lik İmarı’nın ilk aşaması çözüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 2.Etap 1/5000’lik imarıyla ilgili onay yazısı kamu yararı doğrultusunda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum tarafından az önce onaylandı.Bundan sonraki aşama Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yine kamu yararı doğrultusunda hızla 1/5000’lik planın onaylaması olacak.

Buradaki yazışma trafiği de şu şekilde gerçekleşecek; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1/5000’lik onay yazısı Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ulaştıktan sonra Büyükşehir Belediyesi aynı onay talebini il Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne iletecek, Tarım ve Orman il Müdürlüğü’nden de Valilik kanalıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na yazıldıktan sonra planın onayıyla ilgili takibimiz devam edecek.

Bu kararında hızlı bir şekilde onaylanmasını sağlayarak; bugüne kadar bu işler olmaz bitmez şeklindeki ifadeleri boşa çıkartarak Mersin’e verdiğimiz sözleri tek tek tutmaya devam ediyoruz.

Yıllardır beklenen Mersin’in 1/5000’lik planının çıkması ve kentin imar sorunun çözülmesi yönündeki katkı ve destekleri nedeniyle başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat KURUM olmak üzere çok değerli TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Lütfi Elvan bakanımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.