Reklam Verin

Büyük Mersin

Mersin festivale doyacak!

Mersin festivale doyacak!
319 views
14 Ocak 2020 - 12:08

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammed Mustafa Gültak’ın,2020 yılında Karaduvar Balık Festivali’nin yanı sıra Gül Festivali ve Üzüm Festivali’ni de yapacağı öğrenildi.

Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz’de belediye başkanlık koltuğuna Muhammed Mustafa Gültak’ın oturmasıyla değişim başladı. Yıllardır hizmete muhtaç bölgelere yoğunlaşarak Akdeniz’in her bölgesine hizmeti yaymayı amaç edinen Başkan Mustafa Gültak, ilçe halkını ve Mersinliler’i kültür-sanata doyurmak için de kollarını sıvamaya başladı. Karaduvar Balık Festivali’nin ülke genelinde ses getirmesiyle iştahı kabaran Mustafa Gültak, yeni festivaller için çalışmalarına başladı. 2020 yılının hizmet ve projeler yılı olması için ekibiyle gece gündüz çalışan Gültak, 2020 yılında Akdeniz’e 2 festival daha kazandıracak. Karaduvar Balık Festivali’nin yanı sıra Gül ve Üzüm Festivali’ni yapmayı planlayan Gültak, bu festivallerle Mersin’i ‘festivaller’ şehri olarak adının duyurmasını sağlamayı planlıyor.


BALIK FESTİVALİNİN ÜZERİNE ÇOK ŞEY KATILACAK


2019 yılının son ayında Karaduvar Balık Festivali’nin ülke genelinde ses getirmesiyle Akdeniz’e yeni festivaller kazandırmayı planlayan Mustafa Gültak, kollarını sıvadı. Karaduvar Balık Festivali’ni 2020 yılında daha geliştirilmiş olarak yapmayı planlayan Gültak, 2. Balık Festivali’nde minimum 75 bin kişiyi ziyaretçi olarak hedefliyor. Başkan Gültak’ın, Karaduvar’da yeniden yapılacak balık festivalinde, Karaduvarlı kadınlara da stant vermeyi planladığı öğrenildi. Kadınların kendi elleriyle yaptıkları özgü eşyaları ve yiyecekleri Mersinliler’e sergileyecekleri kaydedildi.


2 FESTİVAL DAHA GELİYOR

Öte yandan Karaduvar Balık Festivali’nin yanı sıra Gül Festivali ve Üzüm Festivali’nin birbirini takip ederek 2020 yılında yapılacağı öğrenildi. Türkiye’nin kesme gül ihtiyacının yüzde 45’inin Akdeniz’den karşılanmasını fırsata çevirerek Gül Festivali yapmayı planlayan Gültak, Gül Festivali’nin ardından Üzüm Festivali yaparak Akdeniz’de ki ve Mersin’de ki insanların özlemi olan festivallere doyurmak istediği öğrenildi.

Buyukmersin.com ÖZEL – Ahmet Sütcü

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.