Büyük Mersin

Anamur’a doğalgaz geliyor

Anamur’a doğalgaz geliyor
354 views
12 Haziran 2020 - 10:18

Görev süresinin 14.ayını geride bırakan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un sorunlarını birer birer çözüme kavuşturuyor. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur’un başlıca sorunlarından birisi olan doğalgaz konusunda son aşamaya gelindiğini açıkladı.

Mersinin en uzak ilçelerinden birisi olan Anamur, doğalgaza kavuşuyor. Yapılan çalışmalar neticesinde BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Antalya üzerinden Anamur’a doğalgazın boru hattının bağlanması planlanıyor.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “1,5 buçuk yıldır sürdürdüğümüz Anamur Belediye Başkanlığı görevimiz süresince çağın gereksinimlerine uygun, vatandaşlarımızın refah düzeyini arttıracak ve kentimizi gerçek anlamda modernize edecek uygulamaları hayata geçirmeyi kendimize ilke edindik.
Büyük kentlerde bulunan tüm imkânların Anamur’a sunulabilmesi amacıyla hükümetimiz ve bakanlıklarımızla bire bir görüşmelerimizi yaptık. Bu çerçevede seçim döneminde söz verdiğimiz Anamur’a Doğalgaz Getirilmesi Projemizin, boru hattı güzergahının belirlenmesi için 1 Temmuz 2020’de ihaleye çıkılacağını öğrendik.
Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre Antalya’dan getirilecek olan Doğalgaz Boru Hattının arazi-etüt, harita, kamulaştırma ve mühendislik işlerinin 1 Temmuz 2020’de başlayarak 450 gün içerisinde bitirilmesi öngörülüyor”dedi.

Kılınç, “Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, BOTAŞ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Birkaç yıl içerisinde evlerinde doğalgaz kullanmaya başlayacak olan Anamurlu Hemşerilerime de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum”diyerek sözlerini tamamladı.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.