Reklam Verin

Büyük Mersin

Başkan Kılınç’tan çağrı!

Başkan Kılınç’tan çağrı!
92 views
28 Haziran 2020 - 12:44

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, son günlerde koronavirüs salgınına karşı tedbirleri azaltan vatandaşları uyardı! Başkan Kılınç, Anamurlular’ı maske kullanımı ve sosyal izolasyon kurallarına dikkat etmeye çağırdı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın açıklaması şöyle;

“Son günlerde yaptığımız gözlemlerde ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınına yönelik tedbirlerin ve tavsiyelerin vatandaşlarımız tarafından yerine getirilmediği, salgının yayılma ve bulaşma hızının düştüğü yönünde bir düşüncenin oluştuğu ve buna bağlı olarak ta, maske kullanımı, sosyal izolasyon ve hijyen kurallarının ihmal edildiği tespit edilmiştir.

Bilim Kurulu’nun ve bizzat Sağlık Bakanımızın kendisi tarafından da ifade edildiği gibi salgının bulaşma ve yayılma hızında bir düşüş meydana gelmemiştir. Salgın, neredeyse aynı hızla yayılmakta ve vatandaşlarımızı etkisi altına almaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımız, bu süreçte hiç bir şey olmamış gibi davranmamalı, maske, mesafe ve sosyal izolasyon kurallarına mutlaka ama mutlaka uygun davranılmalıdır.

Buradan Anamurlu hemşehrilerimize bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum; çok zorunlu olmadıkça kesinlikle dışarı çıkmamalı, sosyal izolasyon ve hijyen kurallarına muhakkak uygun davranmalı ve koruyucu maske kullanmadan asla dışarıya çıkmamalıyız.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.