Büyük Mersin

Metin Baba 1948’in hikayesi!

Metin Baba 1948’in hikayesi!
771 views
18 Aralık 2020 - 16:58

1948 yılından bu yana faaliyetini sürdüren Okyay Helva ikiye bölündüğü öğrenildi. Son günlerde piyasaya çıkan ve adını tüm Türkiye’ye duyuran Metin Baba 1948′ markasının Okyay’dan ayrılarak kurulduğu açıklandı. Beşiktaş ile Tarsus İdman Yurdu arasında oynanan maçta Tarsus İdman Yurdu’nun da forma sponsoru olan Metin Baba kısa sürede adını tüm Türkiye’ye duyurdu.

Metin Baba’nın Metin Okyay tarafından kurulan bir kuruluş olduğu altı çizildi. İşte Metin Baba’nın kuruluş hikayesi;

Metin Baba 1948, kuruluş ilhamını ODTU Kimya Mühendisliği mezunu Metin Okyay ve onun hayat hikayesinden almış, merkezinde yarım asrı aşkın bir lezzet, kalite ve ustalık olan bir markadır.

Babasının girişimci bir ruh, az bilgi ve limitli öz kaynaklarla temelini attığı küçük bir tahin işletmesini, Metin Bey, üretim ve kalite alanlarındaki teknik donanım ve tecrübesiyle, bir marka haline getirmiştir. Kardeşlerine liderlik ederek uzun yıllar Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı bu yerel firmadan 2020 yılında ayrılmıştır. Akabinde, kendi çocuklarına, kurdukları yeni bir firma ve kendisinin adını bir sonraki nesle taşıması amacıyla yarattıkları Metin Baba 1948 markasında yön göstermeye devam etmektedir.

Metin Baba 1948 markasının en önemli değerleri, Metin Bey’in çocuklarına da aşıladığı işine duyduğu tutku, mükemmelliyetçilik, ve ustalıktır. Özenle seçilen susamlar, entegre modern tesislerde işlenerek, hijyenik koşullarda ve geleneksel yöntemlere bağlı kalınarak Metin Baba 1948tahin ve tahin helvasına dönüştürülmektedir.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.