Reklam Verin

Büyük Mersin

Yılmaz: Sözümüzden dönmeyiz!

Yılmaz: Sözümüzden dönmeyiz!
272 views
01 Ekim 2019 - 8:20

31 Mart’ta yapılan seçimlerin hemen ardından çalışmalara başlayan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, önemli projeleri hayata geçirdi. “Marka İlçe Toroslar” hedefiyle çalışmalar yürüten Başkan Yılmaz, rutin belediyecilik hizmetleri dışında; sosyo-ekonomik ve kültürel alanda da yürüttüğü projelerle dikkat çekiyor.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİYLE YÜZ BİNLERE ULAŞILDI

Seçim sonrası Ramazan Ayı’nda halka dokunan ve 24 mahallede Ramazan Panayırı kuran Toroslar Belediyesi, bu kapsamda 46 bin vatandaşla buluştu. Ardından Açık Hava Sinema Günleri ve Mahalle Şenlikleri ile 43 mahallede 86 etkinlik gerçekleştirilerek yaklaşık 96 bin vatandaşa ulaşıldı. Mahalle şenlikleri ile binden fazla çocuğa yaratıcı drama eğitimi verilerek 3 binden fazla çocuğa ise ilk sahne deneyimi yaşatıldı. Başkan Yılmaz’ın hayata geçen bir diğer projesi ise  “Toroslar Belediyesi Şehit Jandarma Uzman Çavuş Durmuş Tek Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ oldu. 2 Eylülde Korkent Mahallesi’nde kapılarını açan kreş çocukların gelişimlerine ve eğitimlerine destek olmak amacıyla faaliyete geçti.

“BETON YOL DAHA UZUN ÖMÜRLÜ”

Toroslar ilçesine hayat verecek projelerden biri olan “Beton Yol” projesi ile ilgili çalışmalar da başlatan Başkan Atsız Afşın Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla da bu projeyi kamuoyuyla paylaştı. Başkan Yılmaz, beton yolun uzun ömürlü, ekonomik ve konforlu olduğunu söyleyerek, “Beton yollar, Türkiye’nin kendi kaynaklarından ve düşük maliyetlerle yapabileceği bir karayolu seçeneğidir. Kamu yararını ve halkımızın konforunu düşünerek daha sağlam yollarla Toroslar’ı buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi. Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına önemli adımlar atacaklarının da bilgisini veren Başkan Yılmaz, “Önümüzdeki 2019-2024 hizmet dönemimizde esnafımızın, çiftçimizin, vatandaşımızın, kadınların, gençlerimizin kısaca toplumun her katmanını ilgilendiren konularda hayatını, işini kolaylaştıran hamleler yapacağız” diye konuştu.

TEKSTİL KENT PROJESİYLE YENİ İSTİHDAMLAR YARATILACAK

Seçim öncesi, “Toroslar’a Tekstil Kent haline dönüştüreceğiz” sözü veren Başkan Yılmaz, bununla ilgili de girişimlerini başlattı.  Tekstil ve konfeksiyon firmalarının daha düşük maliyetle yatırım yapabileceği proje ile istihdam sayısında artış sağlanmasını ve Mersin ihracatının da arttırılması hedefleniyor. Yeni neslin daha donanımlı ve sporcu bireylerden oluşması için Toroslar’da spor, yaşam ve eğlenceyi de bir arada sunan Başkan Yılmaz, sportif yatırımları hayata geçireceklerini söyleyerek, bu kapsamda 16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Sürme’ temasıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na destek verdi. Eski Milli Futbolcu Nihat Kahveci ve Milli Atlet-Survivor Sema Aydemir’in de hayranlarıyla buluştuğu etkinlikte, birçok gösteri ve spor turnuvaları yapıldı. Bisiklet sürme, yürüme, güvenli bisiklet eğitimi, çevre temizliği ve arabasız gün etkinlikleriyle kampanyaya damgasını vuran Toroslar Belediyesi, Başkan Yılmaz’ın girişimleriyle Türkiye’den kampanyaya katılan 54 belediyeden bir tanesi oldu.

HER GÜN ÜÇ MAHALLEDE TEMİZLİK VAR

Toroslar’ın daha yaşanabilir, temiz ve düzenli bir ilçe olması için çalışmaları sıkılaştıran Başkan Yılmaz’ın başlattığı “Sokakta Temizlik Var” projesi de beğeni topladı. Proje ile her gün üç mahalle; 25’er kişilik üç ekiple baştan aşağı temizleniyor. Bu kapsamda merkezden yaylalara kadar süpürme, moloz, ot biçme, mekanik süpürme ve yıkama ekiplerince her mahalleye ayda üç kez toplu temizlik hizmeti de verilecek.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.