Büyük Mersin

Yenişehir halkı hizmet bekliyor!

Yenişehir halkı hizmet bekliyor!
1.167 views
28 Kasım 2019 - 17:46

31 Mart Yerel Seçimleri’nde partisinin adayı olarak Yenişehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerini kazanan Abdullah Özyiğit’ten Yenişehir halkı hizmet bekliyor. 31 Mart Seçimleri’ndeki ‘Yeni Yenişehir’ sloganını hatırlatan Yenişehir halkı, Yeni Yenişehir derken Yenişehir köye dönüştü sözlerini kullandı.

31 Mart Yerel Seçimleri’ni yüzde 63.46 rekor oy oranıyla kazanan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e yapılan eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Mersin’in en gözde ilçelerinden birisi olan Yenişehir’in Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Abdullah Özyiğit’e halk şikayetlerini sosyal medyadan ve belediyeyi arayarak dile getiriyor. Yenişehir halkının Abdullah Özyiğit’e en çok şikayet ettiği konu ise yol ve asfalt çalışmalarının yetersizliği oldu. Yenişehir’de yolların köstebek yuvasına döndüğünü söyleyen vatandaşlar, belediyenin bu konuda herhangi bir çalışma yapmamasından şikayetçi olduklarını açıkladı.

Buyukmersin.com‘a konuşan Yenişehir’de oturan Ferit Ulusan isimli vatandaş, “Seçim öncesinde Abdullah Özyiğit beyefendi, ‘Yeni, Yenişehir’ dedi. Seçimin üzerinden 7 ay geçti.Lakin ne bir hizmet var. Ne de icraat. Yenişehir halkı olarak hizmet bekliyoruz. Yollar delik deşik. Şikayet ediyoruz dönüş yok. Yeni Yenişehir derken Yenişehir köye döndü. Abdullah Özyiğit sesimizi duysun” dedi.

MAZGAL YOK, ASFALT YOK!

Abdullah Özyiğit’ten isteğini sosyal medyadan dile getiren Ali Balkaya ise, ” Menteş Mahallesi 25169 sokakta bina no 3’te oturuyoruz. Sokağımızın hali hal değil. Aslında ortada bir sokakta yok desem yeridir. Mazgal yok, asfalt yok. Sokak eğri, başı yok. Acayip bir durum. Yağmur başlayınca gölet gibi birşey çıkıyor ortaya. Çünkü suyun gidecek yeri yok. Lütfen yağmurlar başlamadan bir çözüm bulsanız. En azından bir mazgal ve bir kamyon mucurla bu kışı atlatalım” sözlerini kullandı.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.