Büyük Mersin

CNR sınıfta kaldı!

CNR sınıfta kaldı!
213 views
01 Aralık 2019 - 18:33

CNR Holding kuruluşlarından biri olan Pozitif Fuarcılık’ın yaptığı fuarlar, Mersinliler tarafından ilgi görmemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 9. Mersin Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı’nın ardından 23 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Mersin CNR Kitap Fuarı da sınıfta kaldı. Mersinliler, fuara ilgi göstermezken yayın evlerinden bazıları siftah dahi yapamadı. Bazı ziyaretçiler ise kitap fuarının ücretsiz olmasını talep etti.

12 bin 500 metrekare alanda, 250’nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile gerçekleşen Mersin CNR Kitap Fuarı kapılarını kapattı. 9 gün süren fuarda stantlar boş kaldı. Buyukmersin.com’a konuşan isim vermek istemeyen Yayınevi Koordinatörü, “Mersin, İzmir,Ankara, Adana, İstanbul, Eskişehir gibi bölgeler en çok kitapların okunduğu şehirler. Bu yıl maalesef umduğumuzu bulamadık. Birçok yayınevi de bundan şikayetçi. Kitap fuarına ilgi çok az. Umarım gelecek senelerde daha iyi olur” dedi.

Fuarı ziyaret eden kitapseverlerden Ali Özcan isimli vatandaş ise, “Fuara ikinci gelişim. Geçtiğimiz günlerde de gelmiştim. O gün kimse yok diyebilirdim. Bugün fuarın son günü. Halkın ilgisi biraz var. Fuarın ücretsiz olmasını talep ediyorum. İnşallah seneye bir daha olur” dedi.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.