Büyük Mersin

Emine Erdoğan, şalgama bayıldı!

Emine Erdoğan, şalgama bayıldı!
279 views
19 Eylül 2019 - 11:44

500’ün üzerinde tescilli gıdalar arasında Şalgamı tadan Emine Erdoğan’ın ardından üst düzey siyasetçilerde Tarsus stantlarına ilgi gösterdi.

2’nci Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Tarsus heyetininde katılımı ile Ankara’da başladı. Toplam 3 gün sürecek olan zirvede bir çok ülkeden üst düzey temsilcilerde yer alıyor.

Ankara’da Ticaret Odası (ATO) tarafından gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine Tarsus Şalgamı damga vurdu.
Tarsus Belediyesi ve Ticaret Borsası tarafından açılan stantlarda bulunan coğrafi işaretli ürünlere ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan şalgam suyundan tattı.

Humus , Sarı Ulak Zeytini ve Erdemli Ejder meyvesini de inceleyen Erdoğan stantta duran Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okyay’a teşekkür etti. Stantları Ak Parti Genel Başkan yardımcısı eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’da ziyaret ederek bölgemize ait coğrafi ürünlerin tadına baktı.

Stantlarda ülke, bölge ve yörelerin yöresel ve geleneksel ürünleri sergilenecek. Yerli ve yabancı alım heyetleri stantlarda ürünlerini göstererek, üreticilerle diyalog kuracak. Zirve boyunca yaklaşık 250 iş görüşmesinin gerçekleşmesi bekleniyor. İspanya, Portekiz, Brezilya, Lübnan, Bulgaristan, Malezya başta olmak üzere yabancı ülke temsilcileri de zirve ve fuarı ziyaret edecek.

Tarsus Gündem

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.