Büyük Mersin

Mersin’de çekilen komedi filmleri!

Mersin’de çekilen komedi filmleri!
359 views
13 Eylül 2020 - 16:40

Son yıllarda yönetmenlerin gözdesi Mersin oldu. Son 1 yıl içerisinde Mersin’de 2 komedi filmi çekildi. Çekilen filmler; Cellabi ve Vay Babam Vay. Koronavirüs nedeniyle vizyona giremeyen Cellabi’nin önümüzdeki süreçte vizyona girmesi beklenirken Vay Babam Vay’ın ise çekimleri devam ediyor

Ünlü komedi ustası Sermiyan Midyat tamamı Mersin’de geçen  Cellabi çekimlerini tamamladı. Kalabalık bir heyetle Mersine gelen ekip ilk iş olarak filmin çekileceği mekanları belirledi. Ardından Sermiyan Midyat Mersine gelerek ekibe katıldı. 2019 yılının Eylül ayında başlayan çekimler tamamlandı.

Filmin konusu şöyle:

Cellabi 35-40 yaşlarında annesi babasını genç yaşlarda kaybetmiş, köyde babadan kalma bir evde tek başına yaşamaktadır. Devamlı köyde yaşamasına rağmen proje üretme merakı vardır ve bu konuda oldukça zekidir. Elindeki imkanlarla kendi evini adeta bir atölye laboratuvara çevirmiştir. Kendi projesini hayata geçirip bütün dünyaya pazarlama hayalinin yanı sıra en büyük arzusu evlenip yuva kurmaktır, fakat bu konuda oldukça şanssızdır ve bu sebepten hayata küsmüştür. Şiveli ama mantıklı konuşur, yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya gayret gösterir, mücadeleyi sever pes etmez. Köyüne, kültürüne ve hemşerilik bağına bağlıdır. Tesadüf eseri dedesinin hayatta olduğunu öğrenen Cellabi vasiyet üzerine mirasın kendisine kalmasıyla olaylar zinciri birbirini kovalar.

VAY BABAM VAY ÇEKİMLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan çekimlerine 1 Eylül 2020 itibariyle Mersin’de başlayan komedi filmi “Vay Babam Vay” her saniyesiyle seyirciyi kahkahaya boğacak. Tam bir aile komedisi olan Vay Babam Vay 7’den 70’e hitap ediyor. Matine Film’in yapımını üstelendiği projenin yönetmen koltuğunda Gökhan Arı oturuyor. Oyuncu kadrosunda ünlü isimleri barındıran “Vay Babam Vay” dikkatleri şimdiden üzerine çekti. Filmin oyuncuları arasında Altan Erkekli,  Füsun Demirel, Fırat Albayram, Onur Yaprakcı, Bengi İdil Uras, Ceyda Kasabalı gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu:

İsmet öldükten sonra eşi, çocukları, kardeşleri ve kasabadan diğer insanlar cenaze uğurlaması için eve toplanırlar. Eve gelen imam ikindi namazına kadar cenazeyi kaldırıp defnetmek gerektiğini İsmet’in çocuklarına söyler. Ancak İsmet’in abisi uğurlamaya geç kalacağı için cenaze bir türlü kaldırılamaz. İşte tam burada aile kendi arasında miras paylaşımlarını konuşurken olmadık işler başlarına gelir. İsmet’in başka bir kadından olma çocuğu cenazeye gelince işler sarpa sarar. İsmet’in oğulları Sefa ve Eyüp bu durumu anneleri Şerife’ye belli etmemeye çalışır. Herşeyin yolunda gittiğini zannettikleri sırada İsmet’in sevgilisi Ajda eve gelir ve  mirastan pay ister. Yoksa herşeyi anlatıp rezil etmeyle tehdit eder. Sefa ve Eyüp ne yapacaklarını bilemez. Ajda şiddetli bir konuşmanın sonunda ayağı takılıp yere düşer. Ajda’nın öldüğünü zanneden Sefa ve Eyüp onu bir sandığa kitler. Bundan sonra her şey karmaşık bir hal alır. İsmet ailesine mirastan başka her tülü belayı bırakıp gitmiştir. 

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.