Büyük Mersin

Aşılar nerede?

Aşılar nerede?
643 views
20 Ocak 2021 - 12:52

Mersin Eczane Teknisyenleri Derneği yaptığı yazılı açıklama ile 75 binin üzerinde Eczane Teknisyeninin Kovid-19 aşısının nerede olduğunu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordu.

Yapılan yazılı açıklama şöyle:

Sağlık Bakanımıza soruyoruz ?

75 bin üzerinde Eczane Teknisyenin covid19 aşısı nerede?

30 Aralık 2020 Tarihinde ülkemize girişi sağlanan CoronaVac aşısının 14 Ocak’tan itibaren ilk aşaması sağlık çalışanlarına yapılacak olmasına rağmen, 1.Basamak sağlık kuruluşu olarak nitelendirilen ve pandemi sürecinde en ön saflarda Eczanelerimizde görev yapan eczacı ve biz eczane teknisyenlerinin covid 19 aşısının başlamasının 7.gününde olmasına rağmen hâlâ yapılamamıştır.

Bölge eczacı odamızdan aldığımız bilgi doğrultusunda “Eczacı bilgi sistemine” (EBS) verilerimizin 3 defa tekrar, tekrar girilip güncellenmesine rağmen Eczane sağlık emekçilerinin verilerini sistemden bizleri yok saymaları ve hala zaman kaybetmelerini aklımız almıyor.

Sağlık bakanlığının Aşı programına göre
20 Ocak saat 23.59’a kadar sağlık çalışanlarının aşılama programı son bulacağı yönünde olmasına rağmen şu ana kadar olumlu bir haber yok.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki;

Pandemi sürecinden bugüne değin
45 Eczacı, 1 oda çalışanı ve 13 Eczane Teknisyeni meslektaşımızı kaybettik ve hala hastane ve evlerinde covid 19 tedavisi gören meslektaşlarımız var. Sağlık bakanlığı’ndan talebimiz bir an önce verilerimizin sisteme aktarılıp coronaVac aşı programına dahil edilerek daha fazla kayıp vermeden aşılama yapılmasıdır.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.