Büyük Mersin

Her derde deva!
444 views
24 Şubat 2021 - 13:39

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi’nin Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi, her derde deva oluyor.Akupunktur, Ozan Tedavisi, Mezoterapi, Homeoterapi, Proloterapi, Kupa-Hacamat, Hipnoterapi, Orthomoleküler Tıp, Bioregülasyon gibi birçok tedavi yöntemi uygulayan Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi başarı oranıyla da dikkat çekiyor.

“YÖNTEM VE ÖNERİLER SİZLERE REÇETE OLACAK”

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Zeynep Hatice Kaymak, Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Ünitesi hakkında bilgi verdi. “Evde kalarak pandemiden korunduğumuz şu günlerde sağlık danışmanlığı ve sağlığımıza tamamlayıcı ve bütünsel tıp bakış açısı ile yaklaşmayı amaçlıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Uzm. Dr. Zeynep Hatice Kaymak, “Bedenin dilini çözmek, sonra da ozon tedavisi, geleneksel çin tıbbı, detoks yolları, homeopati, mezoterapi, bitkisel aromatik formüler, besin takviyeleri, duygusal rahatlama yöntemleri, beynin iyileştirici gücünü kullanma yollarını, rejeneratif tıp gibi çeşitli olanakları sunmayı amaçlıyoruz. Bu yöntem ve önerilerin hepsi size ait reçeteler olacak. Bireysel tıp bakış açısı ile sizi sürü psikolojisi, sürü bağışıklığı ve sayılardan ibaret olan sistemlerin içine sokan anlayışın tersine sizin bu evrende eşsiz olduğunuzu, kendi gücünüzü kullanma ve harekete geçirme konusunda destek olmayı hedefliyoruz” dedi.

AKUPUNKTUR TEDAVİSİNİN ÖNEMİNE İŞARET ETTİ


Akupunktur tedavisinin önemini işaret eden Kaymak, “Akupunktur, bir kişinin cildinden vücuda belirli noktalara, derinliklere ince iğnelerin sokulmasıyla oluşan bir tedavi yöntemi. Akupunkturun amacı vücudun her tarafına akan enerji dengesini harekete geçirmek ve dengelemektir” dedi. Tedavinin, romatizmal hastalıklar, eklem kireçlenmeleri, migren, boyun fıtığı, bel fıtığı, siyatik ağrıları, alerjik nezle, astım, ürtiker, stres, anksiyete, depresyon ve uyku bozuklukları başta olmak üzere bir çok şeyi düzelttiğini ifade eden Kaymak, hastalara en iyi imkanları sunduklarını söyledi.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.