Büyük Mersin

İçişleri Bakanlığı’ndan skandal PCR kararı
555 views
09 Eylül 2021 - 19:34

Uçakla seyahatte istenilen PCR testi zorunluluğuna sitem eden vatandaşlara Pegasus’un yaptığı açıklama olay oldu. PCR zorunluluğunun sadece Türk vatandaşları için geçerli olduğu anlaşıldı.

Pegasus’un müşterilerine yaptığı açıklamada PCR testi zorunluluğunun İçişleri Bakanlığı tarafından sadece Türk vatandaşlarına yönelik olduğu ortaya çıktı. Söz konusu açıklama sosyal medyayı ayağa kaldırırken “ Bu kendi vatandaşını 2. Sınıf görmektir” yorumları yapıldı

PCR TESTİ SADECE TÜRK VATANDAŞLARI İÇİN ZORUNLU

Koronavirüs salgınının daha fazla yayılmaması için alınan tedbirler arasında gösterilen PCR testi zorunluluğu uçakla seyahat öncesinde de görevliler tarafından isteniliyor. Bu zorunluluğu bazı vatandaşlar yerine getirse de bazı vatandaşlar bu duruma sitem ediyor. Türkiye’nin en çok bilinen hayayolu şirketlerinden olan Pegasus’a bu konuda yapılan şikayetlere cevap verirken bir skandalı daha ortaya çıkarmış oldu

Uçaklarda koronavirüs aşısı ve zorunlu PCR testi uygulamasıyla ilgili eleştirilere Pegasus’un yazılı olarak gerçekleştirdiği açıklamasında PCR testi zorunluluğunun İçişleri Bakanlığı tarafından sadece Türk vatandaşlarına yönelik olduğu anlaşıldı.

Yapılan  yazılı açıklamada şu bilgiler verildi:

 “Yurt içi uçuşlarda turistlere aşı ve test zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşı olmayanlara zorunlu test yalnızca Türk vatandaşları için geçerlidir. Bu kararı, T.C. İçişleri Bakanlığı almıştır.”

Bu açıklamadan anlaşılacağa üzere turistlere aşı ve PCR testi zorunluluğu bulunmazken, Türk vatandaşları PCR testi yaptırmak zorunda kalacak.

BU PCR KARARI VATANDAŞINI 2. SINIF GÖRMEKTİR

Skandal açıklama sonrası İçişleri Bakanlığı’na sitem dolu mesajlar yağdı.

Sosyal medya takipçilerinden konuyla ilgili “Test zorunluluğu olan vatandaşı, hiçbir teste tabi olmayan turistle yan yana oturtmak hangisini hangisinden korumak anlamı taşıyor? Dış ülke vatandaşını kendi vatandaşınızdan korumak nasıl bir durum?, Bu ciddi mi ? Aşı olmuş biri olarak bu faşist anlayışınız için sizi protesto ediyorum. Kullanmayacağım şirketinizi, 2 doz aşım var ama bu kendi vatandaşını 2.sınıf görmektir” tarzında eleştiriler geldi.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.