Büyük Mersin

Mersin rezonans terapi, Rezonans terapi nedir? Rezonans terapi fiyatları

Mersin rezonans terapi, Rezonans terapi nedir? Rezonans terapi fiyatları
1.104 views
04 Haziran 2022 - 21:18

Psikolog Jale Köksal, Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi’nde uyguladığı rezonans terapi ile tiryakilere sigarayı bırakmalarına destek oluyor.


Alternatif tıp uygulamalarından birisi olan rezonans terapileri; sigara bırakma, iştah azaltma, yaşam enerjisi yükseltme ve ruhsal dengeleme konusunda destek oluyor. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi’nde Psikolog Jale Köksal’ın uyguladığı rezonans terapisi ile tek seansta sigarayı bırakmalarına destek oluyor. Jale Köksal, tek seansta sigarayı bıraktırdıklarını açıklarken ikinci seansı ya da destek seansı ancak sigara isteğinin devam ettiği ya da ruhsal durumun desteklenmesi gerektiği zamanlarda kullanıldığını belirtti.


“REZONANS TERAPİSİNDE ALMAN TEKNOLOJİSİ CİHAZIMIZLA TERAPİ YAPIYORUZ”


Rezonans terapinin tanımını yaparak sözlerine başlayan Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Psikoloğu Jale Köksal, “Rezonans kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansları kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Kullandığımız sistem Alman teknolojisi olup Rezonans teknolojisinin bağımlılıklar, ruhsal destek ve kilo vermeye odaklı özel şeklidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir silkelenme ve temizlenme hali yaratabilmektir” dedi.


BU TERAPİYLE SİGARA İSTEĞİ AZALIYOR

Yapılan terapilerin sigara isteğini azalttığını belirten Psikolog Jale Köksal, “Sigarayı stres yaşamadan ve kilo almadan bırakabilmenizi sağlar. Yani kısaca rezonans seansı bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. Bunun için 40 ya da 50 dakikalık tek seans genellikle yeterli olmaktadır. İşlem sırasında kişi sakinleşme-rahatlama dışında bir şey hissetmez. Merkezimize sadece bir kez gelmeniz çoğu kez yeterlidir ancak; terapiden 4 gün sonra stres ve yoksunluk yaşamamanız için yaşam enerjisi desteği vererek ve kendinizi daha iyi hissetmenize destek oluyoruz. Bu terapiler ile vücudun nikotin karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu tolerans hali ortadan kalkmakta vücut sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

DESTEK SEANSIYLA RUHSAL DURUM DESTEKLENİYOR


Sigara bırakma konusunda tek seansın yeterli olduğunu belirten Köksal, “İkinci seans ya da destek seansı ancak sigara isteğinin devam ettiği ya da ruhsal durumun desteklenmesi gerektiği zamanlarda kullanılır. İlk 48 saat vücudun yeni enerjetik duruma adaptasyonu için gerekli süredir ve kişinin sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gereken zamandır. Bu sırada şiddetli bir sigara isteğinin olması beklenmez ancak yine de ilk 48 saat en riskli zamandır. 48 saat bitiminde sigara isteğinin artık sadece bazı zamanlarda ve sadece hafifçe gelmesi beklenir. 48 saat geçtiği halde, sadece zaman zaman da olsa; Net, keskin bir sigara içme isteği duyuyorsanız size destek seansı kesinlikle önerilir. Bunun için ücret talep edilmez” ifadelerini kullandı.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.