Büyük Mersin

Ahmet Serkan Tuncer’den Nutuk açıklaması

Ahmet Serkan Tuncer’den Nutuk açıklaması
292 views
21 Nisan 2021 - 16:28

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal’ın Nutuk’u yasaklamasına ilişkin girişimine sert tepki gösterdi.


Mersin Çamlıyayla’da Ülkü Ocakları okullara Nutuk dağıtmak istedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bakkal ise ‘Hayır’ diyerek, Atatürk’ün kötü örnek olduğunu gerekçe gösterdi. Yasak kararına, “Osmanlı Padişahı Vahdettin’e yönelik, ‘soysuzlaşmış, alçak’ ve dönemin Osmanlı hükümetine yönelik, ‘Aciz, haysiyetsiz ve korkak’ ifadeleri kullanılması” ve kitabın 24. sayfasında yer alan görselde, ‘Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün elinde sigara gösterilerek’ öğrencilere kötü örnek olduğu gibi gerekçeler sıralandı.


“BU MİLLET SİZİ TEPE TAKLAK EDER!”


CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer de konuya ilişkin sert bir açıklama yaparak, “Tabelalardan TC ibaresini kaldırmakla başladılar, andımızla devam ettiler, şimdi de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’unu yasaklamaya çalışıyorlar. Kendinize gelip duracağınız yeri bilmezseniz bu millet sizi tepe taklak eder! Bu ucube ve sözde müdür bir de geçtiğimiz hafta “üstün başarı belgesi” ile ödüllendirilmiş. Bu zatın o koltukta bir saniye dahi oturmaması gerekir. Zira ilçe eğitimde sözde müdürlük yapan bu kişi Türkiye’nin kurucusuna dil uzatarak Türk düşmanlığı yapan bir hain midir? Bu kişi o koltukta bir saniye kalmaması gerektiği gibi hakkında derhal soruşturma açılmalıdır. Yasaklanması gereken bu şahsın bizzat kendisidir” ifadelerini kullandı.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.