Büyük Mersin

CHP Mersin’de sürpriz istifa!

CHP Mersin’de sürpriz istifa!
2.083 views
27 Eylül 2019 - 16:52

Yerel seçimler sürecinde Büyükşehir Blediye Başkanı Vahap Seçer’in ekibinde görev almış Eski meclis üyesi ve milletvekili aday adayı olan Yılmaz Ali Yılmaz CHP’den istifa etti.
Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkile mezunu olan genç siyaset adamı Ali Yılmaz istifa kararını sosyal medya hesabından açıkladı.

Yılmaz yaptığı çarpıcı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
’Ekip siyasetinin ne kadar kıymetli olduğunu yaşadım. Ekibini satan, yarı yolda bırakanların ne hallere düştüğünü gördüm. Hak edenlerin yerine, hak yiyenlerin geçtiğini gördüm. Sus payı görevler, vaatler duydum; dönüp bakmadım. Çünkü emek verenlerin tribünde, hak yiyenlerin sahnede olduğu hiçbir ortamda görev almam gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Halkımızın İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve birçok ilde bize göstermiş olduğu teveccüh sadece bir reklam ajansı, bir grup genel merkez yöneticisi ve bir adayın başarısı değildir.Şahsım adına, şimdiye kadar tutamayacağım hiçbir sözü vermedim, yalan söylemedim. Yeni siyaset anlayışında siyasetçi itibarı için kaygılanmalıdır, uzun soluklu bu yolda elini tuttuğu, selamın aldığı, göz göze geldiği herkese karşı sorumlu olduğunu unutmamalıdır.’’

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.