Büyük Mersin

CHP’de kılıçlar çekildi!

CHP’de kılıçlar çekildi!
1.378 views
14 Eylül 2019 - 17:31

CHP Mersin Danışma Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada Haluk Bozdoğan’a gönderme yaptığı iddia edilen Vahap Seçer’e Haluk Bozdoğan’dan gönderme geldi.

Bugün CHP Mersin İl Başkanlığınca gerçekleştirilen Danışma kurulu toplantısında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yaptığı açıklamada isim vermeden Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan’a gönderme yaptığı iddia edildi.

Aşure etkinlikleri dolayısı ile Kefeli ve Çamalan’da yapılan davetlere katılan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan bu yüzden Mersin CHP tarafından tertip edilen toplantıya katılım göstermemişti.

Kürsüde konuşan Vahap Seçer’de yaptığı konuşmada “Gerçekten özünde siyasetçilik olan, yaptığı görevi bürokratik bir görev değil, bir seçilmiş siyasetçi hüvviyetiyle halktan aldığı yetkiyi halk adına halkı adına kullanan bir siyasetçinin özellikle hangi makamda olursa olsun bugün bu toplantıda yer alması gerekmektedir. İl Danışma Kurulu gibi önemli bir toplantıya iştirak etmeyen hangi seviyede olursa olsun bir siyatsetçi benim gözümde eksik ve yanlış siyasetçidir.”diye konuşmuştu.

Yapılan konuşma kısa sürede basın tarafından manşetlere taşınmıştı.

Akşam saatlerinde yapılan konuşmaya cevap veren Bozdoğan “ Laf-ı Güzaf “ vurgusu yaptı.

Bozdoğan sosyal medya hesabından şunları paylaştı..

“GÜÇ SAHİBİ OLMAK İNSANIN KARAKTERİNİ DEĞİŞTİRMEZ, SADECE ORTAYA ÇIKARTIR”

Siyaset ile Toplumsal Yaraların/Sorumlulukların ayrımını iyi yapabilen bir lider, kürsüye çıktığında siyaseten atfedililen görevlerin; toplumsal sorumluluklardan keskin çizgilerle ayrılması gerektiğini iyi bilir.

Seçilmiş de olsanız atanmış da olsanız, halk için büyük anlamlar taşıyan, dinimiz İslam’ın gereklilikleri noktasında büyük hassasiyetler arz eden önemli günlerde kürsü başında “yanlıştır/doğrudur” saptamalarını bir kenara bırakır, halkın içinde olursunuz.

Kimine göre “yanlış olan,” toplumun büyük bir kesimi için “doğrudur.” Kimine göre seçilmiş insan tanımı siyaseten anlam kazanır, kimine göreyse; siyasi çizgilerin kalktığı ve halkla kucaklaşma noktasında bir erdem haline dönüşme şeklidir.

Bu sebeple, Muharrem Ayı münasebetiyle 12.30’da Kefeli Mahallemiz’de, 13.00’de Çamalan Mahallemizde, halkımızın bizleri günler öncesinden davet ettiği Aşure Günü etkinliklerine katılım sağladık.

Şeçilmiş olmak halkın sesine kulak vermektir. Seçilmiş olmak toplumsal seslenişlere kulak vermektir. Seçilmiş olmak diktatoryal siyasi iradeye biat etmek ve ezberlenmiş siyasi öğretilere harfiyen kölelik etmek yerine; “Özgür İradeye” kulak vererek, sizi makam koltuklarına oturtan halkla birlikte olup EZBER BOZMAKTIR!

Sözkonusu, Toplumun hassasiyetle tertiplediği, andığı, beklediği günlerse; kürsüden sarf ettiğiniz cümleler Laf-ü güzaftır.

Dolayısıyla, güç sahibi, koltuk sahibi, makam sahibi olmanız; siyasete boyun eğmenizi değil, halkın önünde boyun eğmenizi emreder. Ve görüldügü üzere güç sahibi olmak, sizin; “öyle ya da böyle” karakterinizi ortaya çıkarmaya yetecektir.

Seçilmiş olmanın gururu ve her daim; bizleri seçen halkın arasında olmanın onuruyla selamlıyorum.

İki başkanın seçildikleri günden bu yana karşılıklı göndermeleri CHP’li seçmeni huzursuz ederken önümüzdeki günlerde neler olacağı ise merak konusu oldu.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.