Büyük Mersin

CHP’den gazetecilere sansür

CHP’den gazetecilere sansür
145 views
14 Ekim 2020 - 18:04

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantı döneminin ikinci birleşiminde gergin anlar yaşanırken olayı görüntülemeye çalışan gazeteciler bazı CHP’li gençlerce, “Başkan istemiyor” denilerek, engellenmeye çalışıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan toplantıda Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili görüşmeler sürerken tansiyonun yükselmesi ile salon bir anda gerildi. HDP’li Bedriye Kuş ile AKP ve MHP’li meclis üyelerinin tartıştığı esnada çekim yapmak isteyen gazeteciler engellenmek istendi.
Kamuya açık olan ve canlı yayınlanan Büyükşehir Belediye meclisini engellemeye çalışan CHP’lilere gazeteciler tepki gösterdi.
Haberci Gazetesi Haber Müdürü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Hediye Eroğlu’nun görüntü çekmesini engellemek isteyen şahıs, “Başkan istemiyor” diyerek görüntüye müdahale etmeye çalışırken, salondaki güvenlik görevlilerinin müdahale etmemesi tepki çekti. Şahıs “Partili misiniz? Görevli misiniz” sorularını yanıtsız bırakırken, salondaki görevlilerin şahsı uzaklaştırması da yetmedi!

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SÜMER: “ÇEKMEYİN”


Bu defe da CHP Gençlik Kolları Alkım Sümer, kamu görevi yapan gazetecilere destek olması gerekirken, “Çekmeyin” diyerek müdahalede bulunmaya çalıştı! Ancak Eroğlu ve gazeteciler çekim yapmakta ısrar ederek, sansüre boyun eğmedi. CHP’yi kınayan Eroğlu ve gazeteciler, yaşananları kamuoyuna tarafsız ve özgürce aktarma çabalarının engellenmesine izin vermeyeceklerini belirttiler.

Haberci Gazetesi

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.