Büyük Mersin

En güçlü aday: Sedat Erdal!

En güçlü aday: Sedat Erdal!
816 views
10 Ekim 2019 - 7:20

İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı’na iş dünyasının sevilen ismi Sedat Erdal’ın aday olduğu öğrenildi. Alican Özbayrak’ın istifasının ardından Mersin’in önemli iş insanlarından Sedat Erdal’ın başkanlık koltuğuna aday olduğu ve Erdal’ın en güçlü aday olduğu öğrenildi.

Yerel seçim sürecinde İYİ Partinin Büyükşehir ve Toroslardaki çalışmalarına önemli katkılarda bulunan İYİ Parti’nin kurulduğu günden bu yana Mersin teşkilatında sevilen isimlerden olan Erdal’ın güçlü bir liste ile İYİ Parti’yi Mersin’de iktidar yapmak için ekibiyle var gücüyle çalışmak istediği kaydedildi.

Sedat Erdal kimdir?

Malatya’nın Darende ilçesinden Müezzinzade Hacı Emin Efendi’nin torunu olan Sedat Erdal; 1 Ağustos 1965’te Mersin de doğdu. İlkokulu Mersin İleri İlkokulu’nda tamamladıkdan sonra Ortaokul ve lise eğitimine Mersin İçel Kolejinde devam ederek buradan mezun oldu. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakultesi İşletme Bölümünde okuyan Erdal, akademik kariyerini tamamladı. Babasının ticaret hayatını devam ettirmek üzere Mersin’e dönen Erdal, okul dönemlerinde başlayan ticaret hayatına hızlı bir geciş yaptı. Erdal, 1981 / 1992 Petrol İstasyon İşletmeciliği Erdal Motorlu Araçlar Renault Bayiliği ve Sigorta Acenteliği yaparken, kurduğu bu acentelikle ivme kazanarak 1992 yılından bugüne kadar hala devam etmekte olan Se-Ba İnşaat Tur San Tic Ltd. Şti Şirketini kurarak inşaat sektöründe büyük adımlar attı.Bu süreçte ayriyeten akaryakıt işletmeciliği, narenciye yetiştiriciliği depolama faliyet alanları, gayrimenkul ve yatırım faliyetleri sürdürürken, yurtdışı gezileri ve katıldığı seminerler ve fuarlarla ile vizyonunu geliştirerek başarılı biir ticaret hayatı sürdürmektedir. Erdal’ın iş hayatı ile birlikte devam eden İçel Toros Yapı Kooperatifleri Birliği Başkanlığı MTSO Meslek Komitesi Üyesi ,Mersin Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği (MİDER) gibi daha birçok görev ve üyelikleri vardır. Erdal evli ve 2 çocuk babasıdır

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.