Büyük Mersin

Hacı Özkan: “Öğrencilere 650 lira değil 250 lira burs vermemiz gerekiyor

Hacı Özkan: “Öğrencilere 650 lira değil 250 lira burs vermemiz gerekiyor
432 views
09 Ekim 2021 - 12:59

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, öğrenci burslarını fazla verdiklerini belirterek, “Aslında üniversite öğrencilerine 250 TL falan vermemiz gerekiyor ama biz 650 TL burs veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

AKP Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Kanal 42 Televizyonu’nda katıldığı bir programda tepki çeken ifadeler kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı. Bursları 650 TL’ye çıkardık” sözleri hatırlatılarak muhalefetin burs miktarı eleştirilerinin sorulması üzerine Özkan, tepki çeken açıklamalarda bulundu.

 “Muhalefet, 45 lira verildiği dönemdeki alım gücüyle 650 lira verildiği dönemdeki alım gücünün birbirinden farklı olduğunu ve ücretlerin yetersiz bulunduğunu söylüyor. Alım gücünden yola çıkacak olursak ne söylersiniz” sorusu üzerine Özkan, şu cevabı verdi:

“650 LİRA DEĞİL, 250 LİRA VERMEMİZ GEREKİYOR”
“2002 öncesindeki fiyatlar farklı, şu anki fiyatlar farklı ama 45 lira ile 650 lirayı kıyasladığımız zaman, o dönemdeki fiyat farkları ile bu dönemdeki fiyat farklarının aynı olduğunu söyleyemeyiz. Şimdi hesap ettiğimiz takdirde, şu anda 250 lira vermemiz gerekiyor. Ama bugün 650 lira burs veriyoruz. Allah nasip ederse önümüzdeki yıllarda bunların çalışması elbette yapılacak. Eğer bugün Türkiye’de terör olmamış olsaydı, pandemi olmamış olsaydı, yangın, sel felaketleri, depremler olmamış olsaydı biliyorsunuz 2002 öncesinde bu kadar değildi. Şu anda biz özellikle ülkemizin sınırları içerisinde terörü bitirdik. Çok şükür ve sınırlarımızın dışında terör mücadelesi veriyoruz. Eğer bu mücadele 2002 öncesinde verilmiş olsaydı, bugün belki de genç kardeşlerimize 650 lira değil de daha fazla burs veriyor olacaktık. Ama bugün çok şükür ekonomide de yıllardır daha da iyileşir duruma geliyoruz.”

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.