Büyük Mersin

Kahraman: Biz kimseden emir almıyoruz!

Kahraman: Biz kimseden emir almıyoruz!
471 views
10 Temmuz 2021 - 10:25

Akdeniz Belediye Meclisi, temmuz ayı ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Bağımsız Meclis Üyesi Süleyman Kahraman, aylar sonra mecliste mikrofon alarak sessizliğini bozdu. Kahraman, kimseden emir almadığını Akdeniz’in yaranına ne varsa daima destek vereceğini açıklarken, “Benim vicdanım artık bazı şeylere elvermiyor. 3 yıl sonra siyaset yapmayacağım. Bizim gibi insanların işi siyaset değilmiş onu anladım” dedi

“Halkın yararına ne varsa onaylıyoruz”

Meclis üyesi Tufan Nenni’nin CHP, HDP ve diğer meclis üyelerinin ’emir’ alarak hareket ettiklerini söylemesinin ardından söz alan Süleyman Kahraman, “Bir sene öncesine kadar oybirliği ile geçiyordu. Sonrasında benim desteğimle oyçokluğu ile geçti. Nitekim ta ki Aves olayına kadar. Tufan bey bana diyor ya emir alıyor. Ben hiçbir siyasi partinin şemsiyesi altında değilim. Ben bu siyasete girerken tek bir şeyi ilke edindim. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyecektim. Akdeniz Belediyesi yıllar sonra hükümetin belediyesi oldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ya da herhangi bir belediyemizi bir dönem AK Parti alsaydı da Konya gibi, Diyarbakır gibi olsaydı şehrimiz derdik. Belde olarak düşündük. Biz yerel siyaset yaptık. Akdeniz yıllar sonra hükümet partisine kavuştu. Bende buna ön ayak olayım. CHP’de yaşadığım sorunlardan dolayı istifa ederek bağımsız oldum. Sonrasında size destek olmak için AK Parti’ye geçtim. Ben AK Parti’ye geçmedim. Size destek vermek için yanınıza geçtim. Bunu da burada dedim. Bazı hakaretlere maruz kalacağım, dedikodulara maruz kalacağım ama siz hizmet yapın diye kendimi feda ettim. Nitekim de düşündüm de. Her şey benim gibi iyi niyetli düşünmeyle olmuyor. İnsanlar herkesi kendisi gibi biliyor. Benim menfaatle geçtiğimi düşünüyorlar. Allah’a çok şükür alnım ak, başım dik. Ben Aves’e gelene kadar size destek oldum. Aves’te karşı çıktım. Bu bir şirkete yapacacağımız kıyaktı. Akdeniz’deki insanlara yapılacak bir katkı yoktu. Ben karşı çıktım. Oy çokluğu ile geçilmesini engelledim. Sizde geri çekmişsiniz. Ardından Arif arkadaşımız da karşı çıkmış. Gelelim bu şirkete ben bağımsız üye olarak Akdeniz’in yararına ne varsa hepsine varım. Akdeniz halkına destek olurum ben. Bugüne kadar hükümet gücünü kullanarak Akdeniz’e yaptığınız hizmetler yeterli değil. Hükümet olarak hizmete açmış Akdeniz’e daha güzel şeyler yapabilirsiniz. Ben isterim ki Türkiye’deki belediyelerin Tunceli’deki belediye gibi kendi ihalesini kendisi yapsın. Kendi bünyesinde yapsın. İhale yapmasın. Yüzlerce çalışanımız var. Ama ihale ile yapıyoruz. Kendi inşaatımızı kendimiz de yapabiliriz. Her şeyi de kendimiz yapabiliriz. 10 milyon TL olmadan iş yapamıyor mu şirketimiz. Yarın bir gün halk bize soracak bunun hesabını. Yarın bir gün size vaatlerinizin kaçta kaçını gerçekleştirdiniz diye soracağız. Halk bize bu yetkiyi verdi. Halk ben Mustafa Gültak’ı seçtim. Sizi de denetlemek için seçtim diyor. Bizi hizmeti engelleyin diye seçmediler. Bizi hizmeti destekleyin diye seçtiler. Biz hizmetin önünü kesmeyeceğiz. Yeterki siz doğru kararlar getirin. Biz kimseden emir almıyoruz. Biz emirle hareket etmiyoruz. Halkın yararına ne varsa onaylıyoruz” dedi.

“Benim vicdanım artık bazı şeylere elvermiyor”

Dilek ve temenniler bölümünde de söz alan Kahraman, İşçilerimizin cebine 4 bin TL geçmesini sağladınız. Canı gönülden teşekkür ediyorum. Başkanım belediyemizin şirketinin parasını kendi şirketimizin parasıymış gibi düşünmüyoruz. Biz kendi şirketimizde tasarruf yaparız. Kalkındırmaya çalışırız ama bunu belediye şirketinde yapmıyoruz. Buraya geldiğimizden beri camilere, çevvik kuvvetlere, okullara destek oluyoruz. Milli Eğitimimiz var oraya para aktarabilir. Çevik Kuvvetimiz var, İçişleri Bakanlığımız oraya para aktarabilir. Çevvik Kuvvet’te arkadaşım var. Bana dediki Akdeniz Belediyesi’nden Allah razı olsun. Bize para aktardı. Basketbol sahası bile yaptık dedi. Bir yandan iyi ama bir yandan yazık değil mi? Yılda 100 bin TL vergi veriyorum. Belediyeye giden paramı bir vatandaş olarak nereye gittiğini sormam en doğal hakkım. Başkanım promosyonlar dağıtıyoruz. Kolonya vs vs. Biz 230 milyon TL borcu olan bir belediyeyiz. Bu borcu ödemek için bugüne kadar ne yaptık? Ne yapıyoruz ya? İki senede üç senede ödeyelim. Neden biz bunu yapamıyoruz. Paramızı neden fuzuli bir şekilde paramızı harcıyoruz. Biz dediniz ki fazla araç kiralamayacağım. Hibe alacağım. Biz size yetkiyi verdik. 34 milyon TL’ye verdiğiniz ihaleyi iptal edildi. 55 milyon TL’ye verildi. Yav arkadaşım ticaretin mantığına sığmaz ki? Benim vicdanım artık bazı şeylere elvermiyor. 3 yıl sonra siyaset yapmayacağım. Bizim gibi insanların işi siyaset değilmiş onu anladım” ifadelerini kullandı.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.