Büyük Mersin

Kocamaz’a Tarsus’tan mesaj…

Kocamaz’a Tarsus’tan mesaj…
261 views
20 Ağustos 2020 - 18:33

İyi Parti Tarsus İlçe Başkanı Danyal Mercan, CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, iki parti arasındaki ittifakın birilerinin kişisel menfaat ve hırslarına kurban edilemeyeceğini söyledi.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin İl Başkanı Adil Aktay ve Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal ile birlikte İyi Parti Tarsus İlçe Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı, şimdilerde İyi Parti’de genel merkez yöneticisi olan Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada CHP’li belediye başkanı Vahap Seçer’i hedef almıştı.
İyi Parti Tarsus İlçe Başkanı Danyal Mercan’ın sözleri ise Kocamaz’ın bu çıkışına adeta tepki niteliğindeydi.
Mercan, “29 Mart seçimlerinde CHP ve İyi Parti Mersin’de kurumsal olarak ittifak yapamadı. Ama seçmen bazında birliktelik oldu. Genel başkanlar Türkiye’nin geleceği için birlikte hareket ederken Millet İttifakı’nı birilerinin kişisel hırslarına, ihtiraslarına kurban edemeyiz” dedi.


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gösterdikleri saygı ölçüsünde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de saygı gösterdiklerini ifade etti.
Başkan Seçer, Millet İttifakı’nın başta Atatürk olmak üzere ortak değerler üzerine kurulduğunu ve kişisel beklentilerin bu birlikteliğin önüne geçemeyeceğini vurguladı.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.