Büyük Mersin

Mersin’de, ‘Gelecek’ teşkilatlanıyor!

Mersin’de, ‘Gelecek’ teşkilatlanıyor!
353 views
24 Aralık 2019 - 18:44

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Listesi’nde yer alan Av.Ali Kalınlı, “Partimizin il binasının ve il başkanını belirlemek için çalışıyoruz. Partimizi ileriye taşıyacak, liyakatlı biri il başkanı olacak. Parti yönetimimizde siyaseti hizmet olarak görenler yer alacak” sözlerini kullandı.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Listesi’nde yer alan ve listede yer alan Mersinli isim olan Av.Ali Kalınlı, sessizliğini buyukmersin.com’a bozdu.  Haber Müdürümü Ahmet Sütcü’ye özel açıklamalarda bulunan  Ali Kalınlı, Gelecek Partisi’nin Mersin’deki çalışmalarını, Ahmet Davutoğlu ile ilişkisini, Gelecek Partisi yönetiminin Mersin’e verdiği önemi anlattı.

“HİZMET ETMEKTEN HİÇBİR ZAMAN KAÇMADIM”

“AK Parti’den millete ve memlekete gerektiği sözleri vermediği için ayrıldım” diyerek sözlerine başlayan Av.Ali Kalınlı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde  ve cumhurbaşkanlığının ilk 2 yılında gayet iyi çalıştı. Ondan sonra sapmaya başladı.  Her zaman Tayyip beyin yanında oldum. AK Parti kurulduğu ilk günden bu yana desteğimi sürdürdüm.  Bu gelecek bizim diyerek AK Parti’den ayrıldım. Hiçbir zaman hizmet etmekten kaçınmadım. Siyaseti rant olarak hiçbir zaman görmedim. 3 dönem Büyükşehir Belediye aday adayı oldum” dedi.

“GELECEK BİZİMDİR DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Ahmet Davutoğlu ile nasıl tanıştığını anlatan Ali Kalınlı, “Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da Erkek Lisesi’ne giderken bende üniversiteye gidiyordum.  Onu akademisyenlik yaparken de tanıyordum. Başbakanlık yaparken de tanıyordum. Son 2-3 yıl gerekli istişarelerde bulunuyorduk. Sık sık bir araya geliyorduk. Türkiye’nin artık yeni bir oluşuma ihtiyacı olduğunu düşünüyorduk. Memleket meselelerini beraber çok tartıştık. Bizleri ortak noktada buluşturan çok şey var. O da adamcılıktan hiç hoşlanmaz. Liyakatlı bir anlayışı sever. Adaletli bir yönetimi seviyor. Artık ülkeye adaletin gelmesini istiyor. Kendisi bizleri kurucular kurulu listesinde uygun gördü.  Gelecek bizimdir diyerek yola çıktık” sözlerini kullandı.

TEŞKİLATLANMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Gelecek Partisi’nin Mersin teşkilat çalışmasının sürdüğünü belirten Kalınlı, “Geçtiğimiz hafta Ankara’dan döndüm. Partimize çok rağbet var. Mersin’de teşkilatlarda görev almak isteyen çok arkadaşımız var. Yola tam manasıyla çıktığımız zaman bu rağbetin daha çok artacağını düşünüyorum. İl teşkilatı konusunda çalışmalara başladık. İl binasının yerini belirlemeye çalışıyoruz. İlçe teşkilatlarımız konusunda çalışıyoruz. Tam anlamıyla bu yapı ne zaman hazır olur bilmiyorum. Altyapımızı sağlam oluşturarak yola çıkmak istiyoruz. Mersin’de liyakatlı ve genç isimlerle çalışmak istiyoruz. İl başkanlığı için düşündüğümüz isimler var. Gerekli  isimlerle görüşüyoruz. Partimizi Mersin’de ileriye kim daha iyi taşıyabilir diye istişare de bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

YÖNETİMDE SİYASETİ HİZMET OLARAK GÖRENLER YER ALACAK

Ahmet Davutoğlu’nun Mersin’e önem verdiğini açıklayan Kalınlı, sözlerini şu sözlerle tamamladı: “Bizde onun adamı bunun adamı tarzında bir anlayış yok. Memleketini seven herkese kapımız açık. Biz bu memleketin geleceği olsun diye bu yola koyulduk. Toplumun birleştirici gücü olacağız.  Adaletli bir anlayışla yöneteceğiz Mersin kozmopolit bir kent.  2 milyon nüfusu var. Ahmet Davutoğlu bey ve parti yönetimi Mersin’i önemsiyor. Mersin’de partiyi taşıyacak bir yönetimi kurmak için çaba harcıyoruz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Siyaseti hizmet olarak gören bir yönetimi inşa etmek için çalışıyoruz.”

Buyukmersin.com ÖZEL – Ahmet Sütcü

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.