Büyük Mersin

Ortak deklarasyon yayınlandı!

Ortak deklarasyon yayınlandı!
107 views
01 Mayıs 2020 - 13:00

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) 11 Büyükşehir Belediye Başkanı, Corona virüsü salgınıyla ilgili gelişmeleri görüştü. Video konferans yoluyla yapılan görüşmenin ardından ortak deklarasyon yayınlandı.

Deklarasyonda belediyelerin yaşadığı ekonomik daralma ve gelirlerdeki düşüşe dikkat çekildi. Bu yönde bazı önerilerin Türkiye Belediyeler Birliği’ne (TBB) sunulmasına karar verildi. Önerilerin bugün (30 Nisan) TBB’ye ulaştırılacağı bildirildi.

Toplantı çağrısı

Deklarasyonda TBB’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu’nun da katılacağı bir toplantı düzenlemesi talep edildi. Açıklamada “Türkiye’nin, yerel yönetimler açısından mevcut pandemi salgını ile mücadele temelindeki durumunun; gelecekteki yerel yönetim hizmetlerinin ve bunların ekonomik etkilerinin konuşulacağı bu toplantının hızla gerçekleşmesi amacıyla önerimizi TBB’ye ilettiğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız” ifadesi kullanıldı.

Ayrıca halktan sokağa çıkma yasağı olmayan günlerde de evlerinde kalmaları istendi ve ‘‘rehavete kapılmama’’ uyarısı yapıldı.

Deklarasyona İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş imza attı.

© Copyrigth 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.