Büyük Mersin

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Yenişehir’de spor ‘Kaptan’a emanet!

Yenişehir’de spor ‘Kaptan’a emanet!
276 views
16 Nisan 2021 - 18:15

Spora ve sporcuya verdiği destekle ön plana çıkan Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit tarafından kurulacak olan Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başına Kaptan lakabıyla bilinen İbrahim Örenç getirildi. İbrahim Örenç, 20 branşta faaliyet gösterecek kulübün çatısı altında üreteceği projelerle Yenişehir’i sporda bir marka haline getirecek.

KULÜP 20 BRANŞTA HİZMET VERECEK

Mersin İdman Yurdu’nda 10 yıl kalecilik yapan, Süper Lig’de ise birçok ünlü teknik adamın yardımcılığını yapan ‘Kaptan’ lakabıyla bilinen İbrahim Örenç, Yenişehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başına getirildi. Kulüp 20 branşta hizmet verecek. Futbol, basketbol, voleybol, atletizim, triatlon gibi birçok branşta hizmet verecek kulüp, Yenişehirli gençleri önce topluma sonra ise Türk sporuna kazandırmayı amaçlayacak.

“İBRAHİM KAPTAN ÖNEMLİ BİR İSİM”

Açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “İbrahim Kaptan önemli bir isim. Mersin’deki her kesimin takdirini alan bir isim. İbrahim Kaptanın gelişi olumlu karşılanması çok önemli. Kuracağımız kulüp 20 branşta hizmet verecek. Pandemi nedeniyle spor okullarına ara verdik. Pandemi sonrasını hasretle bekliyoruz. Pandemi sonrasına hazırlanıyoruz. Yenişehir’de yeni bir futbol sahası oluşturuyoruz. Yenişehir’de nizami ölçülerde olmayan bir futbol sahası yapıyoruz. Yenişehir’deki amatör takımlarımız burada maçlarını oynayabilecekler. Bu konuda İbrahim Kaptanın ciddi çalışmaları var. Tesis kazandırmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi ile ciddi bir diyalog içerisindeyiz. Hentbol sahası olarak kullandığımız bir salon var. Burayı hem voleybol hem basketbolun oynanabileceği çok amaçlı bir salon haline getirme planımız var” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA AVRUPA ŞAMPİYONASI’NI YENİŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

“Triatlon, Mersin’e kazandırdığımız çok önemli bir branş” diyen Başkan Özyiğit, “2019 yılında bir yarış yapmıştık. Puansızdı. 2021 yılında yaptığımız organizasyon puanlıydı. Önemli geri dönüşler aldık. Mükemmele yakın bir organizasyon olduğunu söylediler. Önümüzdeki yıllarda Avrupa Şampiyonası’nı Yenişehir’de gerçekleştirmek istiyoruz. Kulübümüz bünyesinde triatlon branşıda olacak. Mersin’de iyi bir triatlon sporcuları yetiştirmek istiyoruz. İyi yüzen sporcuya iyi atlet ve iyi bisiklet kullanmayı ekleyeceğiz. İyi bisiklet süren sporcumuza diğer iki branştan destek vereceğiz.  En önemli çalışmalarımızdan birisi de Çukurova Basketbol Kulübümüzle yaptığımız çalışmalar. Türkiye’nin en güzel tesisi, Avrupa’nın tek Dünya’nın ise ilk üçte yer alan bir tesisimiz var. Tabi yapılışı belediyemizin bütçesinden gerçekleşmedi ama çok önemli bir tesis. O tesiste yetişen kız sporcularımıza destek oluyoruz. 300’e yakın sporcumuz var. 19 ve 20 yaşlarında olan iki sporcumuz milli takıma gönderdik. Bu milli takım Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Gerçekten güzel işler yapıyoruz” sözlerini kullandı.

“BAŞKANIMIZIN BU KADAR SPORU SEVMESİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞANS”

İbrahim Örenç ise, Başkan Özyiğit’in sporcu ve spora verdiği değeri ve spora olan aşkını gördüğü ve bildiği için verilen görevi severek ve benimseyerek üstlendiğini söyledi. “Başkanımı öncedende tanıyordum. Bu göreve gelerek daha iyi tanımaya başladım. Abdullah Başkanımın bu denli sporu sevmesi, gönül vermesi, benim görev yapma şevkime tavan yaptırdı. Sporcu kimliğimle birçok kişi siyasetçi tanıdım. Başkanım kadar sporu seven bir siyasetçi görmedim. Abdullah Başkanımızın varlığı bizler için önemli” diyen Kaptan İbrahim, kendisinin tüm spor branşlarının başına getirildiğini ayrıca belediyenin spor tesislerinden de sorumlu olacağının açıklamasını yaptı. Kaptan İbrahim, “Başkanımla birlikte, alt yapısı ve tesisleriyle Yenişehir’de her dalda sporu zirveye taşıyacağız. Başkanıma sizlerin aracılığıyla bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.