Büyük Mersin

Ünlüselek’e Güvenli Turizm Sertifikası

Ünlüselek’e Güvenli Turizm Sertifikası
395 views
20 Temmuz 2020 - 20:50

Ünlüselek Hotel, koronavirüs kapsamında hayata geçirilen Sağlıklı Turizm Belgelendirme programı ile Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandı.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 virüsü nedeniyle bir çok sektör pandemi süreci içerisinde önlemlerini almaya devam ediyor. Ülkemizin en önemli gelir kaynağı olan Turizm sektöründe de oteller ve tatil beldeleri COVİD19 virüsü nedeniyle Güvenli Turizm Sertifikasına sahip olmak zorunda.

Anamur ve bölgenin gözde otellerinden Ünlü Selek Hotel de Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı, İçişleri ile Dışişleri bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle başlatılan Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’na dahil oldu. Güvenli Turizm Sertifasını almaya hak kazanan Ünlüselek Hotel bölgenin en iyi ve en güvenilir otel olma özelliğini de korudu.

“SERTİFİKAYI ALDIK MUTLUYUZ”


Ünlüselek Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Uzay Ünlüselek, Güvenli Turizm Sertifikası’nı aldıkları için çok mutlu olduklarını açıkladı. Türk turizmine yıllardan bu yana hizmet verdiklerini söyleyen Uzay Ünlüselek, “Mutluyuz ve gururluyuz. Çünkü işimizi hakkıyla yapmaya çalışıyoruz. Güleryüzlü ve eğitimli kadromuzla Türk turizmine ve ekonomisine katkı sunuyoruz. Bu sertifikayı Anamurumuz’a ve otelimize kazandırdığımız için sevinçliyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“TEDBİRLERE UYUYORUZ”


Koronavirüs nedeniyle duraklama dönemine girdiklerini söyleyen Ünlüselek, turizm sezonunun açılmasıyla işlerinin yavaş yavaş arttığını söyledi. Ünlüselek, “Tedbirlere uymak için eleman sayımızı artırdık. Normalleşme kararlarıyla sezonu açtık. Bayramdan umutluyuz. İnşallah sezonu istediğimiz gibi kapatırız” sözlerini kullandı.

© Copyright 2019 buyukmersin.com tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan içeriklerin izinsiz kopyalanması yasaktır.